За послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання вінничани боргують 96 мільйонів 379 тисяч гривень. Такі дані станом на 24 січня, у той час як (згідно з Постановою Кабміну №630), сплачувати за надані послуги потрібно до 20 числа щомісяця.
Як повідомляє прес-служба КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”, протягом 2017-2018 років державною виконавчою службою з боржників було стягнено у примусовому порядку понад 5 мільйонів гривень.
У підприємстві зауважують, що у порівнянні з минулим роком, заборгованість зросла у півтора раза. Станом на початок 2018 сума боргу становила 62 мільйони, а нині – 96 мільйонів 379 тисяч гривень.
“Величезні борги не з’явилися за останній рік. Вони накопичувалися протягом тривалого часу. У більшості випадків через несвідоме ставлення до обов’язку – розраховуватися за спожите. Відповідно при регулярному нехтуванні рахунків, заборгованість споживачів зростає в рази” – пише ВМТЕ.
Повідомляється, що нині на рахунках 1 576 споживачів є борг за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання від 5 до 10 тисяч гривень, а 1 836 споживачів боргують від 10 тисяч гривень і більше. Загалом є близько 20 тисяч особових рахунків, на яких є несплачені нарахування: це суми від кількох сотень до 280 тисяч гривень.
Водночас підприємство наголошує, що зі свого боку робить все для забезпечення споживачів якісними послугами. “КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» працює в стабільному режимі, надаючи споживачам якісну послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання. У разі виникнення аварійних ситуацій ремонтні бригади одразу виїжджають і все ладнають. Зі своєї сторони теплопостачальне підприємство сумлінно виконує свою роботу, але, на жаль, не всі споживачі виконують свої обов’язки щодо вчасних розрахунків за спожите” – йдеться у повідомленні.
Також “Вінницяміськтеплоенерго” нагадує про методи боротьби зі злісними неплатниками. Якщо споживач не сплачує заборгованість добровільно, теплопостачальне підприємство доводить справу до суду. Після рішення суду на користь підприємства справи передають до державної виконавчої служби. Зокрема за 2018 рік державною виконавчою службою зі споживачів стягнено 2 мільйони 641 тисячу 390 гривень (у 2017 році – 2 мільйони 432 тисячі 884 гривні).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.