Вінничанам за «муніципальну няню» компенсують по 1626 гривень

10:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Кабмін затвердив Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (постанова від 30 січня 2019 року №68). У Вінницькій міській раді повідомили, що допомога становитиме 1626 гривень, на термін визначений у договорі.

У повідомленні йдеться, що право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які:

– є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років;
– на законних підставах проживають на території України;
– уклали у письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

А муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дитиною.

Допомогу призначатимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років (з 1 січня 2019 року це 1626 гривень) на термін визначений у договорі.

Відтак, у договорі необхідно зазначити: назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін надання, вартість, а також періодичність оплати та відповідальність сторін.

У повідомленні йдеться, що для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання (ЦАП «Прозорий офіс», вулиця Космонавтів, будинок 30; або ЦАП «Прозорий офіс», вулиця Брацлавська, будинок 85) необхідно надати такі документи:

– заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
– копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»;
– документи що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);
– копія свідоцтва про народження дитини;
– копія паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
– документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника;
– рішення про встановлення опіки (у разі наявності) ;
– заяву із зазначенням рахунка відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Компенсацію виплачуватимуть щомісяця за умови подання заявником до 5 числа місяця в управління соціального захисту населення підтверджуючих документів про витрати на оплату послуги з догляду за дитиною «муніципальній няні».

Фото – imgix.bustle.com