Вінничан запрошують на велоекскурсію “Легенди Тіраса і Морахви”

7:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Наприкінці серпня на Вінниччині влаштують історично-екскурсійну велоподорож “Легенди Тіраса і Морахви”, яка пролягатиме через Ямпільський район.

Дводенна велоекскурсія відбудеться 28-29 серпня, а організовує її велоклуб “Пірати”. Зазначають, що довжина маршруту першого дня становитиме 30 км, а другого – 38 км.

Для того, щоб взяти участь у заході, необхідно заздалегідь зареєструватися за ЦИМ посиланням. Вартість участі становить 800 гривень за один день та 1200 гривень за два. Для того, щоб забронювати місце, потрібно до 21 серпня оплатити аванс у розмірі 400 гривень на вказану в реєстраційній формі картку.

У вартість включено:

– проживання в садибі;
– проїзд на автобусі та перевезення велосипеду;
– екскурсійний супровід
– страхування;
– технічна підтримка під час велоподорожі.

Додатково оплачується харчування, вхідні квитки, участь у майстер-класах та прокат велосипеду з шоломом.

Про подорож

ДЕНЬ 1

Збір у суботу, 28 серпня, о 7:00 на площі біля Прозорого офісу (вул. Брацлавська, 85).

Велосипеди можна буде погрузити в автобус, а вже за дві години від початку заплановано прибуття до Ямполя. Перша локація велоподорожі – Ямпільські підземелля, в яких розташувався приватний музей.

Після Ямполя, за 8 км, чекатиме село Гальжбіївка та Музей народних ремесел і промислів.

– Наш шлях піде уздовж річки Мурафа. Сам маршрут вразить вас мальовничою природою і так цілих 7 км, аж поки ми не натрапимо на 200-літній млин, біля якого знову поповнимо запаси води у так званій “криниці кохання“. У селі Петрашівка відвідаємо місцеву майстриню-вишивальницю пані Марію Венгер. Гарна сільська хата заповнена вишитими рушниками, скатертинами, килимами, картинами, – розповідають організатори в анонсі заходу.

Після Петрашівки вирушать до Буші, а звідти – до Гайдамацького Яру. Наприкінці першого дня на учасників велоподорожі чекатиме вечеря та ночівля в агросадибі. Для тих, хто їде на один день, буде організовано трансфер у Вінницю, однак за умови, якщо збереться група з 5 осіб.

Заповідник “Буша”

 

ДЕНЬ 2

Ранок другого дня почнуть зі сніданку та екскурсії у музеї села Буша. Також відвідають козацьке кладовище, дохристиянський скельний храм. Після цього вирушать до села Михайлівка. Там можна буде піднятись на найвищу точку Ямпільського району та заїхати до місцевих виноградарів.

Скельний монастир

Наступною цікавинкою на маршруті стане урочище Мохната (Мохната гора), звідки відкриється краєвид на Дністер та Модову.

Трохи нижче на учасників велоподорожі чекатиме скельний храм та село Оксанівка, де можна буде потрапити на екскурсію, а також пообідати. Завершиться подорож у Ямполі.

Організатори зазначають, що  забезпечують супровід під час всієї подорожі та технічну підтримку під час маршруту. Кожен учасник обов’язково повинен мати власну запасну камеру для свого велосипеда. Для перевезення велосипеда в машині кожен учасник має мати власний велочохол або стару ковдру. При відсутності власного велосипеду, його можна взяти в прокат.

Тірас – антична назва річки Дністер. Морахва (Морафа) – річка в Україні, в межах Барського, Жмеринського, Шаргородського, Чернівецького, Могилів-Подільського і Ямпільського районів, ліва притока Дністра.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: «Легенди Тіраса і Морахви»: на Ямпільщині розробили туристичний веломаршрут

Читайте також: Поділля Incognita: найдавніший храм Європи у скелі, козацька Буша та «український Версаль»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.