Вінничан запрошують на перегляд фільму про Василя Стуса «Заборонений» та «Стусівські читання»

10:41
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 7 вересня, у молодіжному центрі «Квадрат» відбудеться перегляд художнього фільму про життя відомого поета-шістдесятника — Василя Стуса. А вже завтра, 8 вересня, – в центрі проведуть “Стусівські читання”.

Як ідеться на фейсбук-сторінці заходу, перегляд кінострічки відбудеться 7 вересня о 18:00 у “Квадраті”, що за адресою: вулиця Театральна, 15.

 

Вхід на перегляд кінострічки безкоштовний. Кількість місць обмежена. Зареєструватись на подію можна за ЦИМ посиланням.

Завтра, 8 вересня, о 16:00 організатори запрошують вінничан на “Стусівські читання”, де всі бажаючі зможуть прослухати та продекламувати поезію Василя Стуса.

Зазначено, що заходи приурочені до 36-річчя від дня трагічної загибелі Василя Стуса, який народився у селі Рахнівка, що у Гайсинському районі на Вінниччині.

Нагадаємо, у вересні 2019 року у Вінниці відбувся допрем’єрний показ фільму, на якому творча група розповіла про особливості зйомки стрічки та ситуацію, яка склалася навколо сцени суду над Стусом. Адже як відомо, адвокатом поета на судовому процесі був нинішній політик і кум Путіна Віктор Медведчук, який дуже не любить таких згадок про себе.

Частина редакції Veжі тоді теж відвідала допрем’єрний показ “Забороненого” та поділилася своїми враженнями від фільму. Про це читайте в матеріалі:

Читайте також: “Заборонений”: які емоції викликає новий фільм про Василя Стуса

 

Василь Стус (1938-1985) – український поет, перекладач, публіцист та правозахисник. Був одним із найактивніших представників українського дисидентського руху. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської диктатури. Його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загадково загинув.

 

«Заборонений» – український художній повнометражний фільм, що розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса. Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Фільм вийшов в український кінопрокат до Дня пам’яті поета – 5 вересня 2019 року.

Ілюстрації – з офіційної фейсбук-сторінки МЦ “Квадрат”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.