Вінничан запрошують до обговорення основних напрямків соцполітики територіальної громади на 2022-2026 роки

9:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці триває обговорення проєкту комплексної програми “Основні напрямки соціальної політики вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки”.  Пропозиції та зауваження можна подати до 13 грудня.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Там же опублікували й проєкт програми, який можна завантажити та ознайомитися з текстом. Зокрема у ньому вказано, що найгострішими проблемними питаннями щодо забезпечення жителів ВМТГ соціальними послугами є такі:

– відсутність притулку для тимчасового проживання бездомних осіб;

– обмеження фінансових ресурсів місцевої громади для забезпечення в повному обсязі потреби територіальної громади в базових соціальних послугах, […] зокрема такої соціальної послуги як супровід під час інклюзивного навчання дітей з особливими потребами, підтримане проживання: транзитне підтримане проживання/учбова соціальна квартира (будинок) для осіб з інтелектуальними, психічними та поведінковими порушеннями тощо.

Також зазначається, що протягом останніх років зросла кількість звернень від громадян, які гостро потребують передусім матеріальної грошової допомоги на лікування (в тому числі оперативного), придбання ліків, протезування, а також на розв’язання соціально-побутових питань (погашення боргів за житлово-комунальні послуги, придання харчових продуктів, одягу) тощо. У 2020 році матеріальну грошову допомогу отримала 3881 особа, у 2021 році 3674 особи.

 

Основні напрямки та завдання Комплексної програми:

Фото – katzgroupadvisors.com

1. Надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій жителям Вінницької міської територіальної громади (дітям-сиротам, сім’ям при народженні трійні, особам з інвалідністю, учасникам бойових дій, ветеранам війни, сім’ям військовослужбовців, почесним громадянам міста Вінниці та ін).

2. Підтримка діяльності громадських об’єднань, яка має соціальне спрямування.

3. Створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї, в тому числі соціальної підтримки багатодітних сімей.

4. Надання соціальних послуг жителям Вінницької міської територіальної громади Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці, Вінницьким міським центром соціальних послуг та іншими надавачами соціальних послуг.

За результатами реалізації Комплексної програми планується, що частка жителів Вінницької міської територіальної громади, охоплених заходами Програми, складатиме  26,8 %. Загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації програми, 1 112 250 973 грн. (кошти бюджету Вінницької міської територіальної громади).

Детальніше про напрями діяльності та заходи Комплексної програми,  а також орієнтовні обсяги фінансування на 2022-2026 роки у таблиці розділу 7 (документ прикріплений внизу сторінки).

 

Як взяти участь в обговоренні?

Фото – guttempler-schleswig.de

Пропозиції та зауваження можна подавати у письмовій формі до 13 грудня 2021 року включно.

Їх приймають у Департаменті соціальної політики Вінницької міської ради, за адресою: 21050 м. Вінниця, вул.Соборна, буд. 50, тел.: 0432 50-86-89, E-mail: [email protected].

У повідомленнях потрібно вказати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання та поставити особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцеперебування юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядаються.

Метою програми є забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій громадян ВМТГ, впорядкування наявної системи надання муніципальних допомог, пільг та компенсацій; надання соціальних послуг особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в складні життєві обставини; врахування рівною мірою інтересів жінок і чоловіків під час надання соціальних послуг; створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї, в тому числі соціальна підтримка багатодітних сімей; залучення до співпраці громадських та благодійних об’єднань соціального спрямування, – зазначається в тексті проєкту.

Ініціатором обговорення та Розробником Програми є Департамент соціальної політики Вінницької міської ради.

Ілюстративне фото – katzgroupadvisors.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.