Вінничан просто неба розмалювали юні художники

13:58
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Мріяли про те, аби з вас художник написав портрет, але не наважувалися спробувати? Чи вважали, що це надто дорого? Відтепер у Вінниці стати моделлю для художника можна безкоштовно – у місті стартував проект «Арт-пікнік».

Просто неба викладачі та вихованці однієї з художніх студій міста вчили перехожих малювати, малювали на них, створюючи фейс-арти, та навіть писали портрети.

IMG_0539

«Це пробний варіант вуличних майстер-класів у форматі арт-пікніка. Ми отак вперше зібралися, аби побачити, як це працюватиме, як до цього ставитимуться вінничани. Знаю, що в інших великих містах України ці майстер-класи вже ввійшли у систему і стали традиційними. Спонсори допомагають із матеріалами, тому участь в майстер-класі є безкоштовною», – розповідає співорганізатор «арт-пікніка» Віра Гончар.

IMG_0573

 11-річна Аліна намагається робити якомога менше рухів, поки юна художниця Даша Ружицька малює метелика на її обличчі.

«Фейс-арт – це не моя стихія, я тільки вчуся. На масових заходах – як-от День Європи – створюю малюнки на тілі. Людям подобається. І мені теж цікаво. Я навчалась у художній школі, а тепер уже три року вчуся у студії «Аліса» – тут я уже розвиваю креатив у творчості. Дуже подобаються майстер-класи на вулиці – коли можна інколи вийти за межі студії», – каже художниця.

Випадково для себе хист до творчості відкрив Вадим Бригар. Спосіб малювання обрав нестандартний – малювання на папері кавою.

IMG_0597

«Я малюю вперше в житті. Тут уже є певний контур, його треба заповнити кавою. Цікаво. Взагалі я привів доньку на майстер-клас. Дуже добре ставлюся до таких вуличних заходів – це надихає», – ділиться емоціями дебютант.

Поряд розташувався інший столик, де Марина Іокова вчить маленьких вінничан малювати з нуля. Аби маленькі художники не боялися робити перші кроки, в основі їх картини буде малюнок за допомогою трафарету.

«У нас є дошка з пресованого дерева, обтягнута тканиною. Далі учень бере трафарет – папір, де вирізано різноманітні фігурки. В даному випадку це дельфін. Учень вмочує у фарби губку, заповнює трафарет, а далі вже домальовує все, на що вистачить фантазії. По завершенню свої роботи можна забрати додому», – говорить викладач.

«Я мамі подарую», – каже 9-річний Денис, чекаючи, поки висохне фарба на першій в його житті картині.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.