“Вільна українська”: у Вінниці відновлюють безкоштовні мовні курси

16:55
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці знову функціонуватимуть безкоштовні офлайн-курси української мови “Вільна українська”. Заняття стартують з 5 червня.

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Вказано, що за підсумками попереднього опитування, понад 80 мешканців громади заявили про бажання стати учасниками курсів. Цьогоріч для вивчення мови відкрили п’ять осередків у різних частинах міста за відповідними графіками.

Так, курс одного навчального потоку розрахований на три тижні та передбачає 12 занять. Підкреслено, що кількість місць в групах обмежена, проте за потреби у рамках проєкту будуть проведені додаткові набори.

Заняття вестимуть вчителі-філологи закладів загальної середньої освіти Вінницької громади на базі міських бібліотек. Так, зареєструватись на курси на конкретній локації можна включно до 1 червня за посиланням:

– Центральна міська бібліотека ім. І.В. Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4). Заняття з вівторка по п’ятницю, з 17:00 по 18:20. Реєстрація ТУТ.

– Бібліотека-філія №1 (просп. М. Коцюбинського, 49). Заняття з вівторка по п’ятницю, з 17:00 по 18:20. Реєстрація ТУТ.

– Бібліотека-філія №6 (вул. Олега Антонова, 50). Заняття з понеділка по четвер, з 17:00 по 18:20. Реєстрація ТУТ.

– Бібліотека-філія №12 (вул. Київська,126). Заняття з понеділка по четвер, з 17:00 по 18:20. Реєстрація ТУТ.

– Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (просп. Космонавтів, 63). Заняття з вівторка по п’ятницю, з 17:00 по 18:20. Реєстрація ТУТ.

“Вільну українську” з ініціативи міського голови у Вінниці організовують другий рік поспіль. Як зазначали у попередньому опитуванні потенційні слухачі, для них важливо відвідувати такі заняття аби позбутися суржику, викорінити росіянізми, покращити граматичну грамотність, удосконалити вимову, збагатити словниковий запас.

Зазначено, що влітку 2022 року заняттями курсів було охоплено близько 400 дітей та дорослих з-поміж внутрішньо переміщених осіб та вінничан.

Ілюстративне фото – chytomo.com