Відтепер в «Меділюкс» можна пройти бронхоскопію – ендоскопічне обстеження органів нижніх дихальних шляхів

10:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

На правах реклами

Єдиний можливий вид лікувально-діагностичного дослідження, який дає змогу детально оглянути зсередини трахеобронхіальне дерево та оцінити його стан – це бронхоскопія

У Вінниці таке ендоскопічне обстеження можна пройти лише в одній приватній клініці – Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс».

Що це за дослідження таке?

Бронхоскопія – це ендоскопічний метод дослідження, завдяки якому можна обстежити нижні дихальні шляхи: трахеї, бронхи.

Бронхоскоп – це тоненька трубка, яка оснащений фото- і відеокамерою та освітлювальною лампою. Саме вона й вводиться через носоглотку або ротоглотку пацієнта до трахеї та бронхів.

Цей сучасний прилад створений на основі оптоволоконних технологій, що дозволяє проводити високоточну діагностику.

Камера передає зображення на монітор комп’ютера у збільшеному в декілька разів розмірі, завдяки чому лікар-ендоскопіст може розгледіти навіть мінімальні структурні зміни в тканинах та слизових оболонках дихальних шляхів. А запис дослідження може використовуватись лікарем для детального вивчення рельєфу слизової оболонки, судинного  малюнка, конфігурації гирл і шпор бронхів.

Оптична система бронхоскопу дозволяє дослідити дихальні шляхи й поставити точний діагноз у 97% випадків. Аналогів цьому дослідженню немає.

Для чого проводити бронхоскопію?

Цей вид обстеження проводиться виключно за показами лікаря. Тобто в профілактичних цілях чи просто за бажанням пацієнта бронхоскопію не роблять.

Ця методика дозволяє діагностувати складні випадки, наприклад, коли запалення дихальних шляхів триває довгий час – декілька тижнів або навіть місяців й не піддається лікуванню. Йдеться про запалення легенів та затяжні бронхіти, трахеїти, неконтрольовану бронхіальну астму.

Бронхоскопію призначають при підозрі на злоякісні та доброякісні новоутворення, при наявних темних «плямах» недіагностованої природи на рентгенівських знімках легень.

Також це ендоскопічне обстеження можуть проводити й в лікувальних цілях: щоб видалити сторонні тіла з бронхів; очистити трахею від гнійної мокроти та слизу; промити трахею та бронхи лікарськими розчинами, ввести до цих органів для швидшого одужання антибіотики, муколітики, та інші лікарські препарати; розширити звужений, через захворювання, просвіт бронхів; видалення невеликих пухлин; взяття шматочку патологічної тканини для подальшого гістологічного дослідження.

При пневмонії бронхоскопія може бути призначена як з діагностичною, так і з лікувальною метою.

Які покази до проведення бронхоскопії?

Це обстеження потрібне пацієнтам, які страждають від невмотивованого болючого кашлю, або від задишки незрозумілого походження. Кровохаркання, кровотечі з дихальних шляхів, часті пневмонії – теж покази до бронхоскопії. Підозри на сторонні тіла чи пухлини в бронхах, муковісцидоз та туберкульоз – підтверджуються чи спростовуються також за допомогою бронхоскопії.

Тривалий стаж паління (понад 5 років), ХОЗЛ – хронічні обструктивні захворювання легень, діагностика раку легень, хронічний бронхіт – все це є покази до проведення бронхоскопії.

Як відбувається бронхоскопія?

Пацієнту у сидячому положенні зрошують горло та голосові зв’язки анестетиком (перед цим обов’язково провівши пробу на алергічну реакцію). Завдяки тонкому діаметру ендоскопічного приладу, його вводять пацієнту до дихальних шляхів через ніс. Це дозволяє значно менше провокувати блювотний рефлекс. Інколи бронхоскоп вводять через ротоглотку. В цей момент людині важливо максимально розслабитись, що дозволить лікарю-ендоскопісту якісно провести дослідження.

У міру просування трубки всередину дихальної системи пацієнта, лікар оглядає носоглотку, гортань, голосові зв’язки, трахею та бронхи.

Чи потрібна спеціальна підготовка перед бронхоскопією?

Це обстеження варто проводити натщесерце, адже воно може викликати блювотний рефлекс. Тому воно зазвичай призначається на ранок. Перед процедурою необхідно не вживати їжу мінімум 6 годин.

Особливо важливо, щоб перед діагностикою цього типу було повністю виключено вживання спиртних напоїв та куріння. Якщо не виконувати ці правила, кожен аспект окремо може негативно позначитися на результатах дослідження.

 

Записатися на бронхоскопію в Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 097 101 74 74, 073 101 74 74.