Відсудити право захищати Україну – посмертно: у Вінниці суд реабілітував добровольця, з яким боролось Міноборони. ФОТО

11:06
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

«Слава Україні!» – саме так завершилось судове засідання по справі наймолодшого вінничанина, добровольця «Правого сектору», котрий загинув, боронячи суверенітет України.

Раніше, 19 вересня 2017 року, у Вінницькому міському суді бійця із позивним Шльоцик було визнано особою, яка справді брала участь у бойових діях у зоні АТО та загинула внаслідок цих дій у віці 19 років. Та згодом Міністерство оборони України подало апеляційну скаргу із вимогою скасувати це рішення.

Так, МОН пояснювало свою позицію тим, що питання надання статусу учасника війни вирішується комісіями, згідно Закону «Про комісії для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту».

Євген Костюк. Фото – ukraine-memorial.org

Так, на думку Міністерства Оборони мати загиблого до цих комісій не зверталась, а отже рішення суду фактично є передчасним. Окрім того, Шльоцик служив у «Правому секторі» – «добробаті», який не підпорядковується жодному силовому відомству.

Сьогодні мати добровольця та його дідусь від коментарів відмовилися: «Вже й так було багато сказано. Для нас це дуже болісна тема».

Представник матері добровольця, адвокат Олександр Білошкурський, у рамках засідання пояснив, до чого призводять такі дії Міноборони.

  • Перша інстанція визнала факт участі Євгена Костюка у бойових діях. Це юридичні моменти, які надалі для отримання статусу УБД грають важливу роль. Бо потім із цим рішенням суду родина мала б звернутись до комісії або ж до адміністративного суду, щоб отримати відповідний статус. Відтак, фактично сталося усе так, що Міноборони подало скаргу і тим самим затягує усе це, незрозуміло для чого.

Натомість, матір загиблого Шльоцика, Вікторія Костюк, подала відзив скаргу Міноборони із вимогою залишити скаргу МОН без задоволення, а рішення Вінницького міського суду від 19 вересня 2017 року залишити без змін.

Як зазначається у відзиві на апеляційну скаргу, фактично судом першої інстанції було встановлено вірно, що заявник – мати – просить встановити відповідні факти участі у бойових діях та загибелі під час участі в АТО, від чого залежало отримання Костюком статусу УБД та права на отримання одноразової грошової допомоги та прав згідно закону щодо статусу членів сім’ї загиблого учасника АТО.

Апеляційний суд під головуванням судді Сергія Медвецього, сьогодні, 12 січня, у повному обсязі задовольнив вимоги. Родина загиблого Євгена Костюка, а також активісти, які прийшли їх підтримати, відреагували на таке рішення суду оплесками та вигуками «Слава Україні!».

Зазначимо, що представники Міністерства оборони не з’явилися на судове засідання. Зі слів судді, вони не були належним чином поінформовані про час і дату судового засідання. Однак надали письмову згоду про те, щоб розгляд справи відбувся за їхньої відсутності. Тож з’ясувати в суді, чи буде МОН і далі “воювати” з родиною загиблого добровольця, наразі не вдалося.

Нагадаємо, Євген Костюк 29 травня 2016 був важко поранений у голову, підірвавшись на «розтяжці» в лісопосадці, поблизу шахти «Путилівська» («Бутівка-Донецька») в районі Авдіївка – Донецьк. Помер в ніч на 2 червня 2016 в реанімації лікарні ім. Мечнікова м. Дніпро. Похований у селі Лука-Мелешківська.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.