Згідно з розпорядженням головного санітарного лікаря України, Міністерство охорони здоров’я України розпочинає громадське обговорення умов відновлення роботи дитсадків, пасажирського транспорту, готелів та закладів спорту з певними обмеженнями.
Про це повідомляється на сайті МОЗ України, де також опубліковане відповідне розпорядження головного санітарного лікаря з можливими умовами відновлення роботи вищезазначених закладів.
Пропозиції для роботи дошкільних закладів
Пропонуються наступні умови:
- всім працівникам дошкільних закладів вимірювати температуру перед початком роботи. Якщо температура тіла понад 37,2 С, то вважається, що це ознаки вірусного респіраторного захворювання і вихователь до роботи не допускається;
- вимірювати температуру тіла дітям при вході та щочотири години протягом дня. Якщо температура тіла понад 37,2 С, то діти не допускаються до садочка. Якщо температуру виявили протягом дня, то дитину ізолюють з відповідним інформування медиків та батьків.
- ранкова зустріч дитини має відбуватись вихователем поза межами будівлі садочку. Батьки або супроводжуючи повинні мати захисну маску або респіратор. Очікування на території садочка має бути обмежено.
- на вході до закладу має бути спиртовмісний антисептик для обробки рук.
На період карантину забороняється використовувати:
- тканинні багаторазові рушники;
- м’які іграшки;
- килими з довгим ворсом;
- перебувати у взутті у закритому приміщенні.
Також рекомендується обмежити вправи та ігри, які передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом, використання великої кількості інвентарю та сенсорні заняття.
Вихователів мають забезпечити п’ятиденним запасом масок та дезінфекторів.
Вимоги щодо прибирання приміщень:
- дезінфекція поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
- вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення робочого дня/зміни;
- провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
- централізований збір використаних масок, паперових серветок в окрему урну з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом.
Також рекомендується відсторонити від роботи людей, які знаходяться в групі ризику.
Наприклад, працівників старше 60 років та тих, хто має хронічні захворювання.
Працівники повинні:
- регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
- утримуватись від контактів з тими, хто мають симптоми респіраторних вірусних захворювань: кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
Пропозиції для роботи пасажирського автотранспорту
Також у розпорядженні наведені пропозиції щодо відновлення автомобільного пасажирського транспорту. Зокрема перевізники мають визначити відповідальну особу, яка здійснюватиме температурний скринінг, а до перевезення пасажирів не допускаються працівники, в яких виявлено температуру в понад 37,2 С.
Водій і всі пасажири мають перебувати в масках і займати виключно місця для сидіння. У випадку здійснення міжобласного пасажирського перевезення до області, в якій не діють послаблення карантинних заходів, таке перевезення дозволяється в межах 50% від кількості місць для сидіння в транспортному засобі.
Також забороняється робота залів очікування, перевізники мають забезпечити можливість придбання квитків через Інтернет. Крім того в транспортних засобах за можливості мають бути пристрої для дезінфекції рук.
Пропозиції для роботи закладів фізкультури та спорту автотранспорту
У спортзалах і тренажерних залах також планується забезпечити температурний скринінг всьому персоналу та відвідувачам, і не допускати до перебування в закладах людей з температурою тіла вище 37,2 С. Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладах не більше 1 особи на 10 квадратних метрів, або 1 особи на 5 “квадратів” для групових занять. Проведення групових чи командних занять – виключно за попереднім записом.
Також пропонують заборонити використання багаторазових рушників, басейнів, спа-зон і масажу, фітнес-барів, дитячих кімнат тощо. Також обмежується користування душовими і роздягальнями на рівні 50% від їхньої місткості. А тренажери для кардіо-занять мають бути розміщені один від одного на відстані не менше 2,5 метрів.
З детальними умовами, які виносяться на громадське обговорення можна ознайомитися в розпорядженні за цим посиланням.
Зауваження та пропозиції щодо умов відновлення роботи вищезазначених закладів можна надсилати до 18:00 19 травня 2020 року на [email protected].
Дякуємо!
Тепер редактори знають.