Відлига у Вінниці: мешканців просять повідомляти про бурульки та нерозчищені ділянки

15:29
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Завтра до Вінниці, на зміну снігопадам, прийде потепління. Зокрема 29 січня прогнозують від нуля до +5°С, а також мокрий сніг із дощем. У зв’язку із цим вінничан попереджають про можливе утворення бурульок та просять повідомляти про виявлені порушення Правил благоустрою. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, “плюсова” температура триматиметься протягом всього тижня, відтак зараз комунальні служби особливу увагу приділяють розчистці колодязів зливової каналізації, щоб забезпечити водовідведення талої води.

Зокрема дві бригади обстежують систему зливової каналізації міста та розчищають решітки зливоприймальних колодязів. Ці роботи тривають вже близько двох тижнів й основна частина решіток вже прочищена. Надалі, оскільки на решітках затримується сміття та гілля, їх знову будуть обстежувати та за необхідності прочищати.

Зазначено, що якщо мешканці виявили забитий колодязь, що призводить до підтоплення, можна повідомляти про це відділ «Цілодобової варти» за телефонами: 15-60, 60-15-60, 65-15-60 (з мобільного через код 0432), а також 0-800-60-15-60. В такому разі бригада одразу виїде на вказане місце.

Окрім того, під час відлиги на дахах часто утворюються бурульки, тож над очищенням дахів багатоквартирних житлових будинків від льоду працює більш ніж півсотні працівників ЖЕКів, які також чистять від снігу водостічні жолоби.

Водночас, згідно з Правилами благоустрою та санітарного стану міста Вінниці, всі суб’єкти господарювання повинні самостійно прибирати свою територію від снігу та льоду, це ж саме стосується і фізичних осіб-підприємців (власники кафе, магазинів тощо). Також їм потрібно збивати бурульки з дахів або щонайменше огороджувати небезпечні ділянки.

Тим, хто не дотримується цих правил, загрожує штраф у розмірі від 850 до 1 700 гривень. Тож вінничани, які виявлять небезпечні бурульки на дахах комерційних будівель або нерозчищену прилеглу територію, можуть повідомити про це “Муніципальну поліцію” за допомогою Viber (067 4 102 101) або Facebook.

Водночас, як повідомляють синоптики, у вівторок 29 січня у Вінниці очікується 0…+2°С, 30 січня – від +1 до +2°С, приблизно так само й 31 січня та 2 лютого, а ось у суботу 2 лютого очікується до +4°С. Найвищий температурний показник прогнозують у понеділок 4 лютого – до +5°С, після чого температура поступово буде знижуватись.

Також міська рада повідомляє, що паралельно з підготовкою до відлиги комунальні служби продовжують прибирати місто від наслідків снігопаду, який тривав у вихідні. Перед тим через негоду на Вінниччині було скасовано деякі автобусні рейси та обмежили рух вантажівок.

Читайте також:  “Працюємо цілодобово”: вінницькі комунальники закликають водіїв користуватися громадським транспортом 

Також комунальники вкотре просять водіїв не залишати автомобілі вздовж проїжджих частин, щоб припаркований транспорт не заважав розчищувати дороги.

Головне фото – poetryclub.com.ua