Відеомоніторинг, VR система та спеціальні дрони: у Ладижині на Вінниччині поліцейські презентували новітній «smart» простір

11:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліція Вінницької області у Ладижині відкрила новітній «smart» простір. Завдяки «смарт системі» можна проводити цілодобовий відеомоніторинг, використовувати спеціальні дрони, які дозволяють швидко отримати зображення з місцевості, куди важко дістатися землею. 

Як повідомляють на сайті Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, завдяки програмному забезпеченню, яке обробляє великі масиви інформації, система може: сканувати обличчя, визначати пожежі на відстані, шукати загублених людей, попереджати про небезпечні предмети, виявляти нестандартну поведінку людини та відстежувати потенційних порушників.

Під час презентації системи продемонстрували, зокрема, сучасні винаходи, які вже зараз полегшують та убезпечують життя українців. Це смарт світлофори, камери, датчики. А на другій локації заступник начальника ГУНП у Вінницькій області Ігор Волокітенко, за допомогою технології 3D моделювання, розповів про основні функції системи Смарт Сіті.

«Серце розумного міста» – аналітичний (мозковий) сервер. Так, система здатна: сканувати обличчя, визначати пожежі на відстані, шукати загублених людей (особливу увагу приділили пошуку зниклих дітей), попереджати про небезпечні предмети, виявляти нестандартну поведінку людини (якщо, раптом, перехожому стане зле) та відстежувати потенційних порушників (автомобілістів та пішоходів). Тож зміна одягу чи закрите обличчя не дозволить зловмисникам уникнути відповідальності.

Встановлені камери відеоспостереження та датчики цілодобово фіксують різні події та в режимі реального часу передають дані в новостворений ситуаційний центр.

Цілодобовий відеомоніторинг осягає вулиці громади, лікарні, коледж, школи та дошкільні навчальні заклади. Так, до системи «Смарт Сіті» можна під’єднати камери з комерційних структур, а значить мережа може розширюватися.

Та стан безпеки в місті контролюється не лише завдяки камерам та датчикам. Це і спеціальні дрони, які дозволяють швидко отримати зображення з тієї місцевості, куди важко дістатися землею. Їх плюс – оперативність та автономність. Вони можуть швидко долетіти у будь-який куточок міста, самостійно виконати завдання та повернутись до спеціальної бази, аби відновити заряд батареї.

Також є авто «Wanted Detection System», яке дозволяє сканувати номерні знаки і одразу виводити всю інформацію на планшет поліцейського. Тобто, зупиняючи правопорушника, правоохоронець володітиме всіма даними, аби правильно будувати діалог з громадянином.

Також Ігор Волокітенко пояснив важливість VR системи (віртуальної реальності). За допомогою цієї технології, слідчо- оперативна група може опинитися на місці події за сотні кілометрів і допомогти в розслідуванні. Поліцейський одягає шолом віртуальної реальності, а на місці працює камера, яка онлайн передає відео у форматі 360 градусів.

Що стосується мобільних пристроїв, то тепер поліцейський офіцер громади (завдяки планшету, який пов’язаний зі «смарт сіті») зможе переглядати відео в режимі онлайн з камер спостереження, статистику, архів записів, аналітику та виявляти проблемні питання в громаді й оперативно їх вирішувати.

Крім цього, є система дистанційного керування дорожнім рухом. Вона допомагає розвантажити вулиці під час «годин пік». Розумні парковки пришвидшують процес пошуку вільного місця для паркування авто завдяки спеціальному додатку та сенсорів. Вони відстежують наявність паркувальних майданчиків в режимі онлайн. Аналізатори якості повітря, рівня тиші, сканери звуку, які здатні виявляти крики про допомогу чи постріли і одразу сигналізувати правоохоронцям про подію.

За словами очільник поліції Вінниччини Івана Іщенка, Смарт Сіті буде впроваджуватися на території всієї області, зокрема, вже незабаром система запрацює у Могилеві-Подільському та Вінниці.

«Смарт центр» виглядає футуристично: прозоре скло – концепція відкритого простору, надсучасні монітори та системи керування. Тому він додає, що його унікальна архітектура дозволить суттєво знизити витрати громади на її розбудову та покращити взаємодію місцевої влади і правоохоронної системи.

Зазначено, що «смарт система» – розробка керівництва обласного главку поліції. Для реалізації концепції безпечного середовища із використанням сучасних технологій поліцейським вистачило сім місяців. Все створили на місцевому рівні – від концепції до написання програмного забезпечення та налаштування алгоритмів.

Фото – Головне управління Нацполіції у Вінницькій області