Відчути Вежу на дотик: символи Вінниці зробили у 3-D для людей із порушеннями зору

17:30
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Відтепер гості Вінниці, котрі мають порушення зору, можуть відчути на дотик головні символи міста. Наразі у 3-D форматі виготовлено два макети – водонапірної Вежі та головної арки Центрального міського парку.

Ініціатором створення таких символів стала громадська організація “Гармонія” у межах проекту “Гостинна Вінниця”. Готових макетів можна торкнутися у приміщенні центру реабілітації молоді з інвалідністю “Гармонія”, що на Винниченка,5.

Дві сторони однієї Вежі: що всередині головного символу Вінниці?

  • Реалізувати проект ми хотіли ще торік, але поки знайшли макети та фірму, яка виконає роботи, то впроваження ідеї відклали. Виготовили ми ці макети для того, щоби учасники делегацій, котрі мають порушення зору, змогли відчути на дотик наші головіні символи міста. Адже про них стільки розповідаємо, але побачити це не всі в змозі, – каже Раїса Панасюк, голова ГО “Гармонія”. – Ці макети повністю передають на дотик архітектуру наших Вежі та арки.

Як розповіла Vежі кураторка проекту Людмила Нецкіна, макети виготовили на 3-D принтері. До того ж, тактильні символи Вінниці мають ще й озвучку.

  • Фірма, яка нам виготовляла ці макети, запропонувала зробити ще й озвучку. Інформацію про Вежу та арку ми шукали в Інтернеті. Тоді на каналі “Віта” професійні диктори нам цей текст начитали. Усе це разом за один макет обійшлося у майже 13 тисяч гривень, – говорить пані Людмила.

У планах “Гармонії” також створити макет вінницького фонтану “Рошен”.

  • Зараз обговорюємо, як це можливо – щоб людина із порушеннями зору змогла відчути, як він фонтанує. Міркуємо, як накласти аудіоефекти, щоб передати ту атмосферу – каже Раїса Панаюк.

Ці макети неможливо встановити на вулиці – щоб уберегти від вандалізму. А також через те, що для аудіосупроводження тактильні символи вимагають підключення до електрики.

  • Ми можемо їх показати вінничанам у День міста, наприклад чи під час інших відкритих заходів. Оскільки ми займаємося супроводженням таких делегацій, то ці символи будуть у приміщенні “Гармонії”. Але коже зможе прийти і їх побачити і торкнутися, – сказала Людмила Нецкіна