Від вітальні до ванної кімнати: вінницькі дизайн-студії радять, як покращити свою домівку

11:15
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Рекламний матеріал

У житті чи не кожної людини настає етап, коли доводиться змінювати своє житло: дітям – після виходу з-під крила батьків, дорослим – після зміни міста роботи або просто задля зміни своїх житлових умов на кращі – після років накопичення.

А часом просто хочеться трохи (чи не трохи) змінити кімнати, знайомі з дитинства: замінити старі меблі, переклеїти шпалери чи навіть повністю замінити все, крім стін.

При цьому, як у випадку наповнення нової домівки, так і у випадку модернізації старої, хочеться, аби результат був не лише естетично привабливим, але й враховував всі практичні потреби власника.

У такому разі допомогти можуть дизайнери інтер’єру – підказавши, як можна зробити житло не лише стильним та зручним, але й приховати його недоліки чи підкреслити переваги.

Щоб привідкрити світ професійного дизайну інтер’єру, ми зібрали у цьому матеріалі професійні поради від трьох вінницьких дизайн-студій, як можна покращити інтер’єр вашої ванної кімнати, спальні та вітальні – на етапі планування чи вже в умебльованих кімнатах.

ВАННА КІМНАТА

Дизайн-студія “PROSTIR”

– Ванна кімната – місце, з якого починається день людини, тому вона задає настрій на увесь день. Якщо там некомфортно та мало місця, щодня вас очікуватимуть щонайменше декілька не найприємніших хвилин, пов’язаних з її відвідуванням, – зазначають дизайнери студії “PROSTIR”.

Загалом ванна кімната має бути добре освітленим приміщенням, позаяк майже завжди тут відсутні вікна, а отже природнє освітлення. Крім звичного освітлення на стелі чи стінах, можна додатково встановити підсвітку дзеркала для кращого бачення дрібних деталей обличчя чи тіла під час косметичних чи гігієнічних процедур.

Для стильного вигляду та легкого прибирання меблі та сантехніку для ванної, за можливості, варто купувати підвісні. Так, підвісний унітаз не лише естетично виглядає, але й полегшує миття підлоги.

 

У випадку, якщо плануєте встановлювати душову кабіну, не варто ставити пластикову. У такій кабінці велика кількість швів та стиків, які згодом вкриваються грибком. Тому краще робити перегородки кабінки зі скла, а підлогу – з плитки з гідроізоляцією.

Якщо ж ви плануєте взяти собі ванну, монтувати її варто під плитку – для відсутності пластикових бортиків. Такі бортики, по-перше, зазвичай виглядають неестетично, а по-друге, з часом також вкриваються грибком.

Ілюстративне фото: realplumbingandgas.com.au

Плиткою можна не обкладати всю кімнату, а зупинитись лише на мокрих зонах (біля ванни чи душу та раковини). Решту стін варто вкрити стійкою до миття фарбою – це допоможе зекономити бюджет.

Крім цього, для економії коштів можна скомбінувати дорогу та дешеву плитку – дорогою обкласти одну, акцентну, стіну, а дешевшим варіантом створити фон. При цьому, дешева плитка має бути однотонна та підходити по стилю до дорогої.

Не варто закривати стики плитки пластиковими бортиками – це дуже дешевить навіть дорогі кахлі. Натомість краще зарізати плитку під кутом 45 градусів.

Ще одна тенденція в інтер’єрі ванн – установка пральної машини за межами ванної кімнати, що додає естетики ванній кімнаті та економить у ній місце. “Пралку” можна перенести в окреме приміщення (комірку чи пральну кімнату) або на кухню чи в коридор в окрему шафу. Якщо не виходить перенести пральну машину – її закривають меблевими фасадами.

Студія “PROSTIR основними напрямками своєї роботи називає як виробництво меблів, так і дизайн інтер’єру. Працюють дизайнери студії у середньому ціновому сегменті.

– Головне завдання: зробити проект, який можливо реалізувати. Кожен день доводимо, що стильні і якісні меблі та дизайн – доступні кожному, – зазначають у компанії.

Інші приклади робіт студії:

 

Адреса студії: вул. Порика, 28б. Instagram-сторінка ТУТ.

СПАЛЬНЯ

“Minimalism interior”

– Спальня, мабуть, найважливіша кімната в домі. Це той тихий комфортний острівець, де ми по-справжньому можемо відпочити, приділити час лише собі. Так як в спальні ми проводимо щонайменше третину свого життя, необхідно зробити її дійсно продуманою та затишною, – зазначають дизайнери студії “Minimalism interior”.

Так, загальний настрій спальні повинен розслабляти та заспокоювати. Оберіть кольорову гамму, не обов‘язково світлу, але спокійну, та дотримуйтесь її в виборі оздоблювальних матеріалів та текстилю.

Центр тяжіння у спальні – ліжко, від його розташування зміниться вся атмосфера кімнати. Розмістити його рекомендується якнайдалі від дверей. Також не варто забувати, що обрана постіль є невід’ємною частиною інтер’єру спальні.

 

Не варто заставляти спальню масивними меблями. Особливо слід уникати «важких» конструкцій над узголів’ям, які з часом приведуть до “тиску” та тривожності. Натомість легкі навісні конструкції додадуть вашому приміщенню простору та візуально збільшать його. Це можуть бути як туалетний столик, так і саме ліжко.

Разом з тим, пусті стіни кімнати не додадуть їй затишку – доречніше використати цей вільний простір, наприклад,  для полиць з декором чи дзеркал оздоблення, щоб підкреслити обраний стиль.

Також не варто використовувати типові меблі з однієї колекції – так кімната буде приречена на шаблонність. Замість цього краще об’єднувати різні фактури та форми.

Однією з помилок при плануванні спальні є недостатня кількість розеток, позаяк у цій кімнаті також використовуються різні гаджети та прилади. Адже за недостатньої кількості точок підключення естетику кімнати можуть згодом нищити метри шнурів від переносок.

Неправильно підібрана інтенсивність та температура освітлення приведе до дискомфортного перебування в кімнаті. Так, не варто використовувати тільки одну люстру над центром ліжка.

Загальне освітлення без тіней і контрастів краще організувати за допомогою точкових світильників, трек систем та led-підсвітки. А локальне освітлення (біля робочої зони, зон макіяжу та читання) – за допомогою бра, спотів направленого світла та led-підсвітки. Також не варто забувати про свічки – м’яке світло вас тепло зустрічатиме після напруженого дня.

Варто продумати систему зберігання речей. Так, якщо кімната маленька, на допомогу прийдуть сховані в стіні стелажі з гладкими фасадами, які просто “розчиняться” в просторі.

Для зберігання дрібних речей можна передбачити декоративні корзинки чи таці. Так дрібнички завжди будуть під рукою та не псуватимуть візуал.

 

Студія Minimalism interior була створена в 2017. Спеціалізується на створені сучасних інтер’єрів в однойменному стилі. Першочерговим завданням є дотриманя балансу між естетикою та ергономікою простору.

– Головне завдання дизайнера – з’ясувати потреби клієнта, передбачити його побажання, зрозуміти побоювання і на основі цього сформувати завдання на розробку проекту. Ми надаємо підтримку на кожному етапі, починаючи від створення ескізу і закінчуючи розміщенням меблів, – зазначають в “Minimalism interior”.

Інші приклади робіт студії:

 

Телефон +38 063 23 43 001. Instagram-сторінка студії ТУТ.

 

ВІТАЛЬНЯ

Студія дизайну “Cherdak”

– Вітальня є серцем вашого будинку, місцем, де вечорами збирається вся родина для спільного відпочинку та де хочеться зануритися в атмосферу затишку і спокою, – зазначають дизайнери студії “Cherdak”.

При оформленні вітальню можна візуально збільшити за допомогою світлих кольорів. На світлому фоні вдало виглядають різноманітні яскраві акценти, наприклад, текстиль (подушки, килим чи доріжки), картини чи постери, які можна змінювати за бажанням і настроєм, модернізуючи інтер’єр кімнати з мінімальним бюджетом.

При цьому варто використовувати мінімальну кількість узорів, аби вони не були відмінними на різних предметах інтер’єру. Натомість, можна обрати лише один малюнок, наприклад, на дивані. Разом з тим, можна поєднувати різні фактури на поверхнях в одній кімнаті – це зробить інтер’єр більш “живим”.

Серед меблів у вітальні варто закцентувати увагу саме на дивані. Він має бути зручним, тож на ньому не можна економити. Радиться взяти прямий диван, адже хоча він і має таку ж місткість, як кутовий, прямий диван займає менше простору та представлений у більшій кількості дизайнів.

Крім цього, варто придбати цікаве акцентне крісло, яке стане “родзинкою” кімнати. Крісло може бути будь-якої форми та кольору – навіть зовсім з іншого матеріалу, ніж диван.

Варто використовувати натуральні матеріали в оздобленні – вони створюють особливий, вишуканий стиль і несуть величезний заряд енергії.

Зону за телевізором можна оформити стіновими панелями з дерева чи гіпсу. Використовуйте фарбування стін чи декоративну штукатурку. Також можна частково використати керамограніт на стіни.

Також не потрібно робити багато відритих полиць чи сервантів – це створює ефект “захламленості” в кімнаті. Краще скористатись прихованим зберіганням, наприклад, довгою низькою тумбою під телевізор чи окремим комодом.

Якщо ж ви все ж розміщуєте у вітальні шафу з полицями, вона має бути висотою до стелі – це візуально розширить простір, зробить кімнату вищою. Крім цього, над шафою не збиратиметься пил, а у кімнаті стане більше місця для зберігання.

Вікна рекомендується мінімально закривати. Для цього можна використовувати широкі ролети чи дерев’яні жалюзі. Коли ж потрібен блекаут, варто обирати тільки штори.

 

Студія “Cherdak” працює з 2014 року та з цього часу розробила понад 70 проектів дизайну інтер’єру.

– Рухаємось в сторону мінімалізму та екологічності. З нами можна зробити перепланування, повний  чи частковий дизайн-проект, або ж з авторським наглядом супроводимо Вас до кінця ремонту – cтильного, продуманого та сучасного, – зазначають в “Cherdak”.

Інші приклади робіт студії:

 

Телефон +093 91 97 760. Instagram-сторінка студії ТУТ.

Загалом, усі вказані поради – лише частина того, як варто та не варто облаштовувати різні приміщення у власній домівці. Звісно, застосовувати їх на практиці можна самостійно, але краще – звернутися до професіоналів. Адже хто знає краще, як реалізовувати поради, як не той, хто їх дає?)

 Фото, графіка відповідних приміщень надані відповідними студіями