Сьогодні, 30 травня, у Вінниці відбулась акція на підтримку Сергія Стерненка “Покажіть нам справедливість”. Учасники акції пройшли шляхом від площі Героїв Небесної Сотні до площі Ліверпуль з вимогами судової реформи та закликами звернути увагу на несправедливість правоохоронної системи.
Вийти активістів на вулицю змусив суд над активістом Сергієм Стерненком та Русланом Демчуком та наближення до оголошення рішення апеляційного суду, яке заплановане на завтра, 31 травня.
Суть справи та питання справедливості
Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним у нібито викраденні новообраного депутата райради Одеської області Сергія Щербича. Суд скасував покарання за цією статтею через строки давності, але Сергія Стерненка засудили до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини його майна за двома іншими статтями — носіння зброї та розбій. У цій же справі засудили Руслана Демчука.
Обвинувачені оскаржили це рішення в апеляційній інстанції – близько двох тижнів тому свої покази дав потерпілий у справі Сергій Щербич, а також Сергій Стерненко з Русланом Демчуком.
Зокрема, як вказує Стерненко на своїй фейсбук-сторінці, Щербич дуже часто плутався:
“- раніше він казав, що йому на голову одягали поліетиленовий мішок, а тепер заявив, що тканинний;
– в суді 1 інстанції він казав, що сам подзвонив знайомому з міліції та повідомив про напад на нього, тепер же він заявив, що міліція приїхала до нього сама і він нікому не телефонував;
– пістолет, з якого нібито я стріляв у нього, він впізнав за 8 місяців, бо запам’ятав його по спалахам;
– Щербич повідомив, що він впізнавав пістолет по фото. Але у протоколі впізнання пістолету, де стоїть його ж підпис, вказано, що він впізнав його наживо, і на впізнання надавались саме пістолети, а не фото;
– Щербич повідомив, що він не знає, хто саме та коли у нього забрав 300 грн, за які мені і дали 7 років;
– в суді 1 інстанції він казав, що телефони, дозвіл на зброю, сім-карти і ті самі 300 грн у нього відібрали у якомусь підвалі. Але сьогодні він заявив, що вказані предмети забрали, коли він перебував в авто;
– Щербич не зміг пояснити, яким чином він одночасно перебував і в лікарні в Одесі, і на допиті у слідчого”, – зазначає Стерненко.
Раніше в апеляційному суді прокурорка у справі не змогла дати відповіді на окремі питання суддів щодо розбіжностей у справі.
Наразі суд видалився до нарадчої кімнати для прийняття рішення у справі “про розбій за 300 гривень”. Як повідомляє активіст, рішення буде прийнято орієнтовно 31 травня о 14:00.
Акція у Вінниці
О 18:10 близько десятка активістів спершу вишикувались півмісяцем на площі Героїв Небесної Сотні. На небагатьох плакатах були лише головні гасла акції: “Покажіть нам справедливість”, “Стерненку волю” та “Аваков чорт”.
Відтак, учасники пояснювали перехожим усно та через гучномовець, що саме, на їхню думку, потенційно несправедливе засудження Стерненка може стати початком перетворення України на “поліцейську державу”.
Ще на початку акції активіст Олександр зазначив, що “по наших даних Сергія Стерненка мають посадити до в’язниці. Тому ми вийшли на цей мирний мітинг на його підтримку”.
З його слів, активісти готові боротися проти перетворення України в “мусорську державу”.
– Друзі, на наших плакатах “Покажіть нам справедливість”. Так покажіть її – завтра буде вирок. Ви можете показати всій країні, як ви ставитесь до людей, яким небайдужа доля України – це Руслан Демчук та Сергій Стерненко. Ми згадуємо справу Антоненка, Кузьменко та Дугарь і ще багатьох активістів, наприклад, Сергія Філімонова і Романа Ратушного, – зазначив Олександр, звертаючись, очевидно, до влади.
Також участь акції взяв і громадський активіст Давид Пшеничний, який розповів про своє затримання поліцією 9 травня після того, як він та інші проукраїнські активісти принесли до радянського меморіалу фото воїнів УПА. Він зазначив, що внаслідок затримання в нього зафіксували пошкодження шийного відділу хребта та розтягнення плечового поясу.
На акцію також прийшов кримський татарин та активіст об’єднання “Кримська солідарність” Енвер Шерфієв, який розповів про переслідування людей в Криму. Так, він згадав, зокрема, про затримання журналіста “Радіо Свобода” Владислава Єсипенка та про притягнення його самого до адмінвідповідальності.
Через побоювання переходу від “адмінки” до кримінальної відповідальності Енвер у 2019 році мігрував на підконтрольну українському уряду територію.
Крім означених розповідей у гучномовець також лунали гасла “Венедіктова – чума”, “Антоненку волю”, “Аваков – чорт”, “Стерненку – волю” та вимоги показати суспільству справедливість і реформувати судову систему.
Згодом учасники акції рушили від площі Героїв Небесної Сотні вниз по Соборній – спершу до Вінницької міської ради, а згодом і до площі “Ліверпуль”, що поряд з “МакДональдзом”. Там активісти звернулися до чималої черги людей у заклад та закликали їх звернути увагу на цю справу, позаяк після потенційного перетворення України на поліцейську державу представники системи можуть прийти за ними.
Акції на підтримку Стерненка були заплановані також і в інших містах – Києві, Рівному, Львові, Дніпрі, Генічеську, Кропивницькому, Харкові, Запоріжжі, Івано-Франківську та Полтаві.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.