Від мультиків до драм: у Вінниці покажуть кращі короткометражки «Української Нової Хвилі»

9:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом тижня, з 2 по 8 травня, у Вінниці можна буде переглянути збірку найкращого українського короткометражного кіно минулого року. Йдеться про півтори години показів фільмів про кохання, вибір, драму та навіть мультфільму про війну на Донбасі. 

У квітні Довженко-Центр випустив у національний кінопрокат шостий альманах українських короткометражних фільмів «УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні».

Це збірка кращих українських короткометражок 2018 року, відзначених нагородами різних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори фільмів – це молоді амбітні режисери, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі.

«Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли відбір та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.

До альманаху увійшли фільми різних жанрів – від комедії, трагікомедії, драми, анімації до документального кіно. Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.

Переглянути стрічки можна буде у вінницькому кінотеатрі «Родина» з другого до восьмого травня. Початок показів о 16 та 20 годині.

Загалом покажуть п’ять короткометражних фільмів.

«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Важкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром Петро дізнається трагічну новину і важкий вибір лягає на його плечі. Петро бореться з внутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше аніж «механічний шматок м’яса».

«MIA Donna» (ігрова трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло Остріков.

Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.

«В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина Рощина.

Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, а тому зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.

– «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана Кавеліна.

Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.

«Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка Зоя Лактіонова.

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.  Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.

Тривалість кінопоказу – 96 хвилин. Придбати квитки можна у касі кінотеатру «Родина».

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.