Від козака до самурая: унікальна колекція зброї від Feldman Family Museum їде до Вінниці

16:57
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Козацькі шаблі поруч із самурайськими мечами, а також персні-печатки козацької старшини та інші безцінні реліквії козацької доби вже через три дні буду представлені в одній експозиції у Вінницькому краєзнавчому музеї. Унікальне зібрання зброї везе до нашого міста приватний колекціонер Олександр Фельдман зі свого Feldman Family Museum.

Всього буде презентовано 80 предметів з музейного зібрання колекціонера і мецената Олександра Фельдмана.

  • Це будуть шаблі, ятагани, ножі, кинджали, вістря списів і рогатин, келепи та чекани. Поряд із ними можна буде побачити старшинські символи-відзнаки: перначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки або сигнети середини XVI – початку XVIII століть. У козацькому житті ці предмети набували сакрального значення: їх передавали у спадок, і з часом вони перетворилися з сімейних реліквій на історичні символи нашої країни, – повідомляє голова Вінницького історичного товариства Олександр Федоришен.

Також  в експозиції буде презентована і самурайська зброя – давні вишукано оздоблені самурайські мечі та інші атрибути справжнього самурая, викувані кращими японськими майстрами.

Кинджал. Японія. Кін. XIX – поч. XX ст

  • Меч для самурая вважається священним. Основою виховання кожного хлопчика в Японії є кодекс самурайської етики − бусідо (шлях воїна). Це впровадження ідей патріотизму, мужності, відданості своєму народу. Кожен із цих унікальних предметів цікавий і як витвір зброярського мистецтва, і як геральдична пам’ятка, і як раритет, пов’язаний з долями конкретних людей та історичним минулим, – йдеться в анонсі виставки.

Організатори виставки зазначають, що вадливою у ній є можливість порівняти дві, на перший погляд, абсолютно різні військові традиції – українську та японську. Та в них є спільна основа – високі моральні цінності доблесного воїна, почуття честі, патріотизму та самопожертви.  Такі виставки в українських музеях популяризують історію і культуру, – переконаний і сам автор колекції Олександр Фельдман.

Виставка «Шлях воїна – один на двох» запрацює в рамках відзначення Дня Європи у Вінниці, Міжнародного Дня музеїв та Року Японії в Україні. Експозиція  розпочне діяти 18 травня о 17:00 в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею (вул. Соборна, 19). У перший день роботи виставки вхід – вільний.

Фото – Feldman Family Museum

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.