Від Будинку офіцерів до площі Європейської: у Вінниці відбудеться Марш захисників до Дня Незалежності

14:56
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На День Незалежності, 24 серпня, у Вінниці відбудеться Марш захисників України. Організатори підкреслюють, що вінничани мають бачити, хто захищав наше мирне життя, і пам’ятати, що боротьба за незалежність триває.

Така масштабна акція у Вінниці відбудеться чи не вперше. Її організовують найбільші ветеранські організації області, координаційна рада ветеранів війни при ОДА, координаційна рада ветеранів АТО та волонтерів м. Вінниці, а також  “Ветеранський простір”.

–  Мета заходу – вшанування захисників України, які боронили і зараз боронять незалежність держави від російського агресора, а також тих воїнів, які віддали своє життя, відстоюючи її цілісність у російсько-українській війні. Вінничани мають бачити, хто захищав їхнє мирне життя, шанувати своїх захисників і пам’ятати, що боротьба за незалежність триває, – йдеться в анонсі заходу.

Участь у марші візьмуть ветерани АТО/ООС, представники військових частин ЗСУ Вінницького гарнізону, Національної гвардії України, родини полеглих захисників і волонтери, представники Головного управління Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області.

Також до Маршу захисників України запрошують долучитися усіх вінничан, хто бажає і кому серце велить доєднатися до Маршу”.

Захід відбудеться у вівторок, 24 серпня. Старт – о 10:00 годині за маршрутом від Будинку Офіцерів до площі Європейської.

Оскільки колона буде рухатися проїжджою частиною, її супроводжуватимуть патрульні поліцейські. Водночас трамвайні колії залишать вільними. Наприкінці Маршу можна буде покласти квіти до мультимедійної стели, присвяченої загиблим АТОвцям. Принципова деталь проведення Маршу захисників – відсутність будь-яких політичних лозунгів і партійної символіки!

Чому у Вінниці буде два Марші захисників?

Насправді у Вінниці анонсували два окремі Марші захисників. Ще один відбудеться об 11:00 годині від площі Василя Стуса до Спасо-Преображенського кафедрального Собору. Детальніше про це ТУТ.

Ми спробували з’ясувати, чому так сталося, і Валентин Ковальський, який є координатором Маршу від Книжки, пояснив це тим, що вони не знайшли порозуміння. З його слів, Леонід Гуменний, голова Координаційної ради ветеранів при голові ОДА, під час однієї з зустрічей пропонував долучитися і йти від Будинку Офіцерів. Однак чомусь досягти компромісу їм не вдалося.

– Буде два марші відбуватися. Один, який організовує ОДА (це той, що від Будинку офіцерів). А той, що анонсували ми “Рух ветеранів України”, той, що в Києві робив два роки, спільно з Міністерством. […] Ми анонсували на 11:00 і змінювати не будемо, – зазначив Валентин Ковальський.

Валентин Ковальський. Фото – vinnitsa.info

Також ми поспілкувалися з Андрієм Грачовим, який є одним зі співорганізаторів Маршу захисників України, який буде йти від Будинку офіцерів. Дещо емоційно, він пояснив, що Марш мав бути єдиний і планувався ще з весни. Однак, з його слів, Валентин Ковальський чомусь вирішив організувати Марш окремо.

– Він почув, що не він щось організовує, і одразу вирішив зробити свій марш. Це політична гра, де взяти за основу “Рух Ветеранів України” (громадську організацію, якої навіть не представлено у Вінницькій області), і заявились від неї, – зазначив Андрій Грачов.

Андрій Грачов. Фото Марини Сербінович

– Розумієте? Зі ста громадських організацій сто зібрались і вирішили, що марш буде від Будинку офіцерів до Європейської площі. Це спільнота вирішила. Але з’являється Ковальський і каже, що “Марш захисників України” це ніби то офіційно зареєстрований бренд, який належить ось цій 101-й громадській організації. (…) Він образився і почав робити цей розкол. Я вважаю, що це неправильна позиція. Тому що якщо сьогодні підтримаємо два марші, то даємо привід в наступному році підтримати 20 маршів, – вважає Андрій Грачов.

Ілюстративне фото – Станіслав Козлюк для tyzhden.ua 

Читайте також: Концерти, виставки, кінопокази і лазерне шоу: як Вінниця відзначатиме День Незалежності. ПРОГРАМА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.