Вежу Артинова у Вінниці передають на баланс Центру історії Вінниці

16:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

Водонопірну Вежу Артинова, що на Європейській площі у Вінниці, передають на баланс Центру історії Вінниці. 

Про це сьогодні на своїй фейсбук-сторінці повідомив сам Центр історії Вінниці зазначивши, що відповідне рішення ухвалили 11 червня під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Як зазначається в дописі, “колектив Центру здійснюватиме опіку над годинниковим механізмом та прапором Вежі після завершення юридичної передачі об’єктів Департаментом маркетингу міста та туризму”. Також у ЦіВ повідомили, що “філія Вінницького обласного краєзнавчого музею «Музей пам’яті воїнів Вінниччини» (Музей воїнів-афганців) продовжуватиме свою роботу у стінах пам’ятки у штатному режимі”.

Також у Центрі анонсували новий проект в одному з додаткових приміщень Вежі, проте детальніше про це пообіцяли проінформувати згодом.

Всередині Вежі 

Нагадаємо, що збудована вежа була у 1912 році за проектом Григорія Артинова. Спершу вона використовувалась як водонапірна споруда, яка постачала воду у різні райони міста і виконувала свою функцію до 1920-х років. У роки війни вежа була пунктом спостереження. На ній досі видно сліди від радянських снарядів, якими намагалися вибити з башти німецького солдата-коректувальника під час визволення Вінниці. Після війни вежа стала житловим будинком, де отримали квартири працівники тогочасного «Водоканалу».

Вінницька вежа у 1920-ті роки

У 70-ті роки споруду навіть хотіли знести, адже вона не вписувалась у «социалистический облик города». Однак, тоді історики, культорологи та краєзнавці відстояли вінницьку вежу.

1950-60-ті роки

На початку 80-х років башту реконструювали. За декілька років у ній з’явився «Музей бойової та революційної слави міста Вінниці», де вшанували героїв, чиї імена зараз на меморіалі біля Вічного вогню. У 1993 році було вирішено дещо змінити тематику музею. З того часу і донині у вежі працює «Музей пам’яті», який вшановує воїнів-афганців. У 2010 році у музею з’явилися сусіди – «Подільський туристичний центр», який розташувався з іншої сторони вежі. Наразі один із символів міста знаходиться на балансі міської ради.

У травні цього року на Вежі зупинився годинник, проте його швидко полагодили.

Більше про Вежу Артинова читайте в нашому матеріалі Дві сторони однієї Вежі: що всередині головного символу Вінниці?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.