Вермахт та УПА вже зайшли на ставку Гітлера: готуються до завтрашнього бою. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:53
Автор: admin
Become a Patron!

Ставка фюрера Третього рейху “Wehrwolf” у Стрижавці під Вінницею сьогодні знову зазвучала металевим брязкотом зброї, вигуками німецьких солдатів з глибини лісу та поодинокими пострілами.

Відразу три військові формування: червоноармійці, нацисти з Вермахту та боївка УПА отаборилися в наметах в різних частинах Ставки, очікуючи завтрашнього зіткнення. Вже 3 вересня о 12:00 розпочнеться реконструкція умовного бою між УПА, Вермахтом та сталінськими військами.

Відтворити картину війни: під Вінницею на «Вервольфі» УПА битиме «червоних» та німецьку десантуру

Ставка “Вервольф” під Вінницею: місце, де Гітлер втратив ґлузд

Цього разу буде відтворено події літа 1944 року. Форма одягу та озброєння реконструкторів також будуть зразка цього періоду. Дуже великий табір заплановано створити саме від Червоної армії, адже торік переважали гітлерівці. Бої відбуватимуться умовні – тобто це не буде відтворення конкретного якогось історичного бою, а більше для того, аби показати як все це тоді виглядало, відтворити картину війни.

SS знову на “Вервольфі”: на ставці Гітлера під Вінницею відтворили бій 43-го року. ВІДЕО

 

Напередодні “бою” VежА приїхала на “Вервольф”, аби подивитися, як бійці з різних сторін готуються до завтрашньої сутички, оглянути зброю та бойові порядки, оцінити мотивацію бійців та й взагалі – їхні настрої на “бій”.

   

 

БОЇВКА УПА

Найперше зустрічаємо боївку УПА: вона розташована найближче до центрального входу в меморіальний комплекс, ліворуч від центральної галявини у лісових хащах. На місці ми виявили лише дуже молодих повстанців – хлопців років – 12-ти – які опікувалися боївкою під час відсутності головних сил УПА: старші повстанці перебували на вишколі глибше у лісі.

     

Хлопці пояснили, що боївку заборонив фотографувати пан сотник, однак відразу назвали власні звання: рядовий, лейтенант, та старший лейтенант. Зясувавши усі необхідні деталі, ми рушили далі до німецького табору.

ТАБІР ВЕРМАХТУ

Ще до початку бою нацисти вже несуть втрати: в самому таборі помічаємо могилу гітлерівця. Над нею стоїть нашвидкоруч зроблений березовий хрест, а сама могила полотном зі свастикою.

Напевно, щось сталося нещодавно: гітлерівці сумно походжають табором, один з них взагалі лежить, закривши обличчя руками, поруч – пляшки зі шнапсом.

        

Невдовзі до купки солдат Вермахту приєднуються ще німецькі парашутисти та війська SS – вони заходяться розводити вогнище та перевіряти зброю.

     

ТАБІР ЧЕРВОНОАРМІЙЦІВ

У таборі “червоних” навпаки – готуються до вечері: дівчата-стрільці відклали гвинтівки та чистять буряк на борщ.

   

У той час радянські піхотинці розвели ватру, почистили казан та відправила “сина полку” шукати ополонок під страву.

   

Сталінці не говіркі: сказали лише, що вони піхотинці, а решту “військових таємниць” до завтра не розкривають.

   

Усі три табори, звісно, налаштовані на перемогу, проте хто з них візьме гору в бою вже завтра – дізнаємося вже менше, ніж за добу.

Фото Андрія Завертаного