Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні

17:49
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 3 травня, депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт, що забороняє в Україні проросійські партії. Тепер його має підписати президент.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Зазначено, що Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони (розпуску, примусової ліквідації) політичних партій прийнято в другому читанні та в цілому. Законом розширено перелік підстав для заборони (примусового розпуску, ліквідації) політичних партій.

У проєкті закону вказано, що ідеться про заборону партій, якщо їхні дії або програма спрямовані на:

– виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;

– глорифікація, виправдання дій і бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, інших незаконних збройних формувань, банд, груп найманців, створених та/або підпорядкованих, та/або керованих та/або фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи та інші структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, у тому числі шляхом їх визначення як “повстанці”, “ополченці”, “ввічливі люди”

Вказано, що “За” законопроєкт проголосували 330 депутатів, “Проти” – 0, “Утрималися” – 2 (обидва – Депутатська група “Платформа за життя та мир”), “Не голосували” – 40. Всього – 372 депутати.

Зауважимо, що “За” законопроєкт проголосували навіть колишні представники забороненої ОПЗЖ, зокрема 12 депутатів нової “Платформи за життя та мир”. Результати голосування поіменно дивіться ТУТ.

Фото – GETTY IMAGES