Верховна Рада дозволила теробороні виконувати завдання в районах воєнних дій

14:25
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Верховна Рада прийняла закон щодо надання можливості територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій.

Відповідний законопроєкт №6521, яким вносяться зміни до ЗУ “Про основи національного спротиву” підтримали 337 народних депутатів.

Так, наразі закон поки передбачає, що одним із завдань територіальної оборони є “своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або/чи угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України”.

Прийнятий же закон передбачає, що “виконання завдань територіальної оборони здійснюється на всій території України включно з районами ведення воєнних (бойових) дій”.

Також зазначається, що рішення про виконання завдань територіальної оборони в районах ведення воєнних (бойових) дій приймається Головнокомандувачем Збройних Сил України.

Наразі законопроєкт ще має підписати Президент України. Після цього закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ілюстративне фото – bukinfo