«Величезна хардкор паті»: як у Вінниці відбувся концерт КайФАЙНЕмо Туру. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:06
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Минулої неділі у Вінниці відшумів концерт у рамках «КайФАЙНЕмо Туру». На сцені грали декілька молодих вінницьких гуртів, гості з Чехії, а також відомі в Україні «О.Torvald» та «The Unsleeping».

Концерт влаштували у неділю, 20 червня, на території дитячої бази «Колос», що на Старому місті. Власне саму сцену облаштували у приміщенні ангару, а певної урочистості події додавали темно-червоні оксамитові завіси (дещо нагадувало шкільну актову залу). Контрастом й красою подію доповнили різнобарвні яскраві метелики, намальовані на стінах біля сцени й на їхньому фоні круті музиканти-рокери виглядали дещо менш брутально.

 

 

Перед ангаром облаштували стіл з мерчем гуртів, які мали виступити, а поряд також можна було знайти напої та їжу. Щоправда, орієнтуватися на «Колосі» було непросто для тих, хто потрапив туди вперше. Помітили, як декілька розгублених відвідувачів чекали на когось, хто б впевнено рухався територією, й тоді слідували за тією людиною. Ймовірно, на майбутнє варто подбати про певні покажчики маршруту.

 

Однак повертаємось до концертного ангара. Локація могла розмістити чимало людей, однак до самого завершення там ледь зібрались на половину майданчика. Хоча звук був доволі гучним й багато відвідувачів надали перевагу відпочинку просто неба поряд.

Зіграти на розігріві запросили три місцеві гурти: «HAZE», «The Emergent» та «SuckMySalad». Останніх зі сцени фестивальний ведучий Мяч Дредбол представив, як «найдивніший та нестандартний гурт за усі 9 концертів». Тут зазначимо, що Вінниця стала дев’ятим містом з «КайФАЙНЕмо Туру».

 

 

 

Першим гуртам традиційно найважче виступати, це було особливо помітно під час виступу «HAZE» попри динамічну важку музику, під сценою танцювали лише декілька людей, однак поступово люди почали почуватись вільніше й «спіймали настрій заходу»: хтось танцював, «слемився» або просто стояв, хитаючи головою у такт.

 

 

 

 

 

 

Першими з трійці анонсованих гуртів стали чехи «Denoi». Зі сцени їх оголосили першим гуртом, який не побоявся приїхати під час пандемії, а також музиканти вирішили не лише відіграти концерти, але й подивитись на Україну (зокрема, відвідали Прип’ять та планували подивитись на одеські катакомби).

– Подихали й вистачить! — ведучий закликав поціновувачів важкої музики повертатись після короткої перерви до ангара, аби познайомитися з чеським гуртом, які влаштовують «тотальну величезну хардкор паті».

 

 

Характеризуючи свою музику як танцювальний метал, гурт заряджав потужною енергетикою й музиканти постійно спілкувались з аудиторією. Під час однієї з найзапальніших пісень порвали бочку на ударній установці, на що публіка відреагувала схвальними вигуками та оплесками.

Поки ж вирішували ці технічні проблеми, концерт не зупиняли. Натомість гітаристи та фронтмен гурту вирішили зімпровізувати. Загалом виступ пройшов яскраво: під час однієї з пісень приміщення ангару освітили десятки ліхтариків, музиканти вчили вінничан словам з пісень, запрошуючи підспівувати разом, кидали у натовп штучні долари, а також лаялись і, здається, залишились задоволеними виступом у Вінниці.

 

 

Наступними на сцену вийшли «дуже дивні та дуже старанні» (за словами ведучого) — український гурт «The Unsleeping».

У них дивний стиль вимови слів та виконання пісень, але вони так психоделічно впливають, що ти не розумієш, як це так, коли, на перший погляд, така меланхолійна музика, але на сцені робиться ураган.

Щоправда, назвати їхню музику меланхолійною досить важко. Наприкінці виступу вони так розігрались, що ледь не розносили сцену. Однак навряд чи хтось був би проти й гурт ще викликали на біс.

 

 

 

Завершити концерт у Вінниці доручили українському гурту «O.Torvald». Їх назвали «правильними панками» й цікаво, що на сцену вони виходили під епічну композицію «Protectors of the Earth».

Ми співали їхню пісню вчора по колу 85 разів і виникло питання, чи нам це коли-небудь набридне і наприкінці туру нам просто захочеться блювати від їхніх пісень. Але так посиділи, подумали й такі: «Та ні…». Навпаки, це щось невід’ємне. Коли ти будеш чути цю пісню, то розумітимеш, що з цими людьми, з гуртом, проїхав 17 міст та 17 концертів. Тому, Вінниця, готуйтесь зустрічати справжніх сучасних українських рок-зірок. Тих, які поводять себе правильно, тих, які «качають» правильно публіку, тому що це має бути. Вони віддають себе повністю й ви віддавайте повністю себе.

 

 

Здається, вони взаємодіяли з публікою чи не найбільше: співали разом, фронтмен гурту Євген Галич організував танцююче коло з дівчат (так званий «circle pit», який поступово перейшов у слем), а під кінець вечора закликав аудиторію знімати верх (від кепок до футболок), аби влаштувати «шоу».

 

– Дівчинка, яка позіхає усередині зали — я тебе помітив. Знімай кляту сукню. Або знімай з когось футболку. У тебе два варіанти, підігрівав Галич.

Наприкінці виступу він запевнив, що дівчата прекрасні, хлопці — круті, а пізніше кинув у зал власну сорочку.

Завершився «КайФАЙНЕмо Тур» у Вінниці близько 23 години. Попереду у них ще вісім міст і вже сьогодні, 22 червня, їх почує Одеса.

Більше про атмосферу вечора дивіться на світлинах Марини Сербінович:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: Від 80-х до сьогодення: рок-концерти та метал-сцена Вінниці. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.