-
24 Серпня/ 12:11
Vinnytsia
Публікація24.08.1912:11
“Велопарад у вишиванках” розпочав у Вінниці святкування Дня Незалежності. ФОТОРЕПОРТАЖ
Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає День Незалежності. У Вінниці святкування традиційно розпочались із “Велопараду у вишиванках”.
Понад сотня вінничан сьогодні зранку зібрались на Європейській площі. Майже всі – у вишиванках, а багато хто ще й з прапорами на своїх велосипедах. На святковий велопарад приїздили цілими родинами та ретельно готувались заздалегідь. До речі, цього року “Велопарад у вишиванках” відбувається вже всьоме і якщо на початку кількість учасників налічувала лише декілька десятків велолюбителів, то тепер участь у заході беруть понад сотня вінничан різного віку.
Накриклад, Катерина та Ольга, мама та донька, до велопараду почали готуватися ще за декілька днів. У магазині придбали серветки з орнаментами і квітами, та обклеїли ними свої велосипеди.
– Підеш у магазин, купиш серветки, а вдома вже береш скотч та починаєш ліпити, – розповідає Катерина. – А для наших віночків купили квіти, а ще деяких бур’янів нарвали і вчора за вечір сплели два віночки.
Розповідає, що вони вже неодноразово беруть участь у подібних велопарадах.
– У нас багато одягу з вишивкою, мені це дуже подобається. Позаяк моя дитина у музичній школі грає на бандурі, тому в неї також є багато одягу з вишивкою, тому для нас не було проблемою підготуватися.
Неподалік до заїзду готувалась ще одна родина. Поряд з велосипедами був ще дитячий візочок для найменшої дитини, яка цього року лише спостерігала за тим, як старші брати та сестри разом із батьком беруть участь у велопараді.
– У нас четверо дітей: двоє хлопців 10 та 6 років, ось це наша найменша, якій ще чотирьох місяців не виповнилося і ще є донечка, їй майже чотири роки, – розповідає батько родини Сергій.
На велопараді можна було знайти вишиті сорочки на будь-який смак: від сучасної адаптації традиційної вишивки до автентичних сорочок, яким більше ста років. Саме у такому вбранні була ще одна учасниця заходу. Мирослава Поворознюк не обмежилась лише сорочкою, а повністю підібрала образ, разом із плахтою, хусткою та прикрасами. До речі, приїхала дівчина босоніж. Каже, так зручніше. На Європейській площі одразу почала звертати до себе чимало поглядів та отримувати компліменти від перехожих, які зупинялись, аби роздивитись вбрання дівчини.
– Костюм збирався з різних колекцій. Цю вишиванку я придбала шість років тому у колекціонера, це кінець ХІХ століття. Тканина конопляна, вишивка низзю, яка характерна для Центрального та Східного Поділля. Дуже кропітка робота, – розповідає Мирослава. – Запаска, яка ще називається обгорткою, це з сучасної тканини і старий подільський фартух. Дуже пишаюсь своїм бантом з дукачем – це старовинна монета 1899 року, срібний царський рубль. Дівчата носили такі дукачі, як ознаку свого багатства, тому що чим більше цього намиста, тим багатшою вона вважалась.
– На мене звертали сьогодні увагу. Дуже багато хто фотографував, підходили, розпитували, фотографували, дуже багато компліментів було. Якось сьогодні дуже активно, – посміхаючись, продовжує Мирослава. – У моїй колекції 12 вишитих сорочок. Вони автентичні, ось ця на мені найстарша, але є інші з 1920 по 1940 роки. Все вишукувала у колекціонерів.
Вже об 11 годині стартували велосипедисти з Європейської площі, далі їхатимуть по Соборній, минуть “Вишеньку” і Хмельницьке шосе. Фінішують мають на “Підкові” біля колишнього кінотеатру “Росія”. Там для дітей відбудеться традиційний конкурс на кращий національний костюм та кращий прикрашений байк. Цікавинкою на святі буде благодійний ярмарок від монахів Ордену Шимона. За символічну плату кожен бажаючий зможе скуштувати куліш або бограч. Усі кошти підуть на придбання необхідного для військових аптечок, які будуть передані бійцям.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.