-
26 Червня/ 12:22
Vinnytsia
Публікація26.06.1812:22
Велодоріжки стануть обов’язковими на вулицях і дорогах України
На українських дорогах велодоріжки стануть обов’язковими. Як повідомляється, нововведення щодо обов’язкового проектування велосипедних доріжок та смуг при новому будівництві та реконструкції доріг – впроваджує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
За словами заступника міністра Лев Парцхаладзе, відповідна норма міститься в новій ДБН (Державні будівельні норми) В.2.3-5: 2018 «Вулиці та дороги населених пунктів».
– У всіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У нас, можливо, теж багато хто хотів би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок і смуг, це не тільки незручно, але й небезпечно, – зазначив Парцхаладзе й повідомив, що в новій ДБН (вступить в силу з 1 вересня 2018 року) прописано чіткі вимоги щодо облаштування велодоріжок.
Зауважимо, що про ситуацію із велосипедними доріжками активно висловлювалися й вінничани. Зокрема Олександр Марченко зареєстрував петицію, у якій пропонує видалити на всіх тротуарах міста розмітку для велосипедистів.
Читайте також: Повстання пішоходів: вінничанин хоче ліквідувати велодоріжки на тротуарах у Вінниці, експерти пояснюють, чому цього не зроблять
Таку позицію автор петиції зайняв у зв’язку, на його думку, «з непродуманими, без обговорення з громадськістю та подекуди безглуздими діями та рішеннями по створенню велосипедних доріжок в м. Вінниця, що обмежують права пішоходів та наражають їх на небезпеку». Петиція викликала жваве обговорення.
Водночас співробітник Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку ВМР, керівника розвитку велоінфранструктури у Вінниці Андрій Сорокін зазначив, що подібна ідея – щодо видалення розмітки на тротуарах – є досить сумнівною. Проте чиновник визнав, що й справді подекуди на окремих тротуарах є ділянки, де доріжки намальовані не за стандартами ДБН (зокрема не має необхідного простору).
– Зараз ми намагаємося наносити велодоріжки лише на тротуарах шириною від трьох метрів. Водночас стара розмітка залишиться всюди, а нова буде робитися лише на нових тротуарах, – сказав Сорокін.
Водночас, організатор більшості вінницьких велозаходів Олександр Царевський у свою чергу додав, що знищення велодоріжок «викине» малолітніх велосипедистів на дорогу, де ті, згідно з ПДР, не мають права їздити.
У свою чергу на «захист» велоспільноти та взаємоповагу між ними та пішоходами – по місту на зупинках громадського транспорту було встановлено соціальну рекламу: на плакатах зображені пішоходи, котрі перебувають на велодоріжках. Гасло: «Ходіть тротуаром! Велодоріжка для велосипедистів».
Нині ж, за оновленими правилами, доріжки та велосипедні смуги слід облаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного та регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок та гаражів.
Водночас, велосмуги мають проектуватися тільки для одностороннього руху, велодоріжки повинні бути переважно односторонніми по обидва боки вулиці. При наявності забудови з одного боку вулиці слід облаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованому боці. При наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, в тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.
Залежно від категорій вулиць та доріг – визначаються відповідні форми організації велосипедного руху в населених пунктах, а також визначається мінімальна ширина велосипедних смуг і доріжок при новому будівництві або реконструкції (від 1,5 до 3 метрів).
Водночас, у Вінниці постійно оновлюють та влаштовують нові велодоріжки та парковки, а найближчим часом спонукатимуть до їзди на двоколісних й працівників міської ради. Для комфортності, у приміщенні ВМР буде встановлено душ. Також для чиновників придбають 32 велосипеди та ще 8 електробайків. Окрім того, біля міськради облаштують дві велопарковки на 64 місця (ГРАФІКА).
Читайте також: Мер Вінниці показав, як виглядатимуть “швейцарські” велопарковки під накриттям. ФОТО
У міськраді Вінниці зроблять душову для чиновників, які їздять на велосипедах
Нагадаємо також, що нещодавно у Вінниці презентували велошколу для тих, хто хоче навчитися безпечно їздити на велосипеді, а ще – побудували нову велодоріжку на оновленому відрізку вулиці Київської.
Читайте також:
253 бойові зіткнення та мінус 1340 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.