Вчора на Вінниччині вогонь знищив 18 гектарів сухої рослинності. ВІДЕО

12:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулої доби, 14 березня, в екосистемах Вінниччини вогонь знищив 18 гектарів сухої рослинності.

Як повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, вчора рятувальники області 19 разів виїжджали на ліквідацію пожеж в екосистемах. Також “надзвичайники” опублікували відео з одного з виїздів.

Рятувальника наголошують, що інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя. Пояснюють, що швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях важко.

– З настанням весняної пори все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть у населених пунктах горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Насправді ж, наражають на небезпеку здоров’я громадян і суттєво погіршують стан природного довкілля, – акцентують в ДСНС.

Рятувальники вкотре просять громадян не спалювати сухі залишки рослинності та сміття, особливо – поблизу лісових масивів, торфовищ, будівель та споруд. ДСНС нагадує, що вогонь знищує гектари родючого ґрунту, пошкоджує і випалює дерева, чим завдається серйозна шкода середовищу.

Нагадаємо, 9 березня бійці ДСНС 10 разів виїжджали на ліквідацію загорянь в екосистемах Вінницького, Гайсинського, Тульчинського та Хмільницького районів. Площа знищеної сухої рослинності та чагарників тоді становила понад 10 гектарів.

Раніше рятувальники акцентували, що коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости. Крім того, за повідомлянням ДСНС, під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря, вивільняється більш як 9 кілограмів мікрочастинок диму.

Зазначається також, що до їхнього складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Як правило, разом із травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Відео – з фейсбук-сторінки ГУ ДСНС у Вінницькій області, ілюстративне фото – скріншот з відео ДСНС

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.