-
12 Вересня/ 12:33
Vinnytsia
Публікація12.09.1912:33
“Важко назвати це деревами”: урбаністи пояснили, чому висаджують сакури перед аркою біля Центрального парку . ФОТО
У Вінниці завершують встановлення лавок із сакурами перед входом до Центрального міського парку, що відразу ж викликало невдоволені коментарі в соцмережах. Кажуть — дерева будуть загороджувати вид на арку та заважатимуть містянам та туристам фотографуватися з міською пам’яткою.
Як повідомив Ігор Кравець, директор Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради, роботи по встановленню лавок та дерев біля арки перебувають на стадії завершення, залишилось тільки прибрати територію. Також пан Ігор зазначив, що насадження в середині лавок — це сакури сорту “Канзан”.

Керівник КП “Агенції просторового розвитку” Олександр Коротких розповів, що зелені насадження, які розташовані в центрі круглих лавок — це швидше кущі, а ніж дерева, адже вони не мають вирости високими.
— Важко назвати їх деревами — це такий сорт сакур, він вважається кущовим. Можна сказати, що це “сакура кущової форми”. Дерева там дійсно були б недоречні — поруч парк, і конкурувати цей простір з ним не може. Тобто, це не дерево, воно не повинно вирости 8-12 метрів.
Чому сакури? Тому що у них є період цвітіння — а це в будь якому випадку вже подія.
Пан Олександр зазначив, що лавки та сакури — це елементи, які допоможуть “залюднити” територію поряд з аркою, аби люди не просто проходили поруч, а мали змогу зупинитися та побути поруч із пам’яткою. З тією ж метою встановлені лавки на сходах вище, які, за словами пана Олександра, дозволяють створювати ефект “екрану”, коли зсередини парку дивишся на міський рух навпроти.
— Мета цього проекту — “залюдення” простору, щоб він був не транзитним, на кшталт “зайшов-вийшов”, а щоб біля нього можна було зупинитися, адже він (простір, — прим. ред.) ефектний та красивий.
Олександр також додав, що лавки з сакурами мають підкреслити розмір арки та шпилю, адже чим більше людей поруч з аркою, “тим сильніше виглядатиме арка, буде сильніший ефект її розміру”.
— Ці речі, “закрили, не закрили” (вид на арку) — це не має значення, це не предмет обговорення. Предметом обговорення є те, чи цей простір в такому вигляді приживеться, чи стане більш публічним, чи там дійсно будуть зупинятися люди.
Керівник Агенції також розповів, що в рамках реконструкції простору біля арки планують влаштувати інженерну інфраструктуру для збору дощової води, обхідні доріжки та насадження кущів з білим цвітом. Також розглядається варіант переоблаштування території на місці водойми з лебедями та кафе, що поруч.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.