У Вінниці сьогодні, 13 квітня, розглянули програму розвитку бізнесу міста на 2017-2020 роки. Розроблялася вона спільно із українсько-канадським проектом «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст».
Переглянувши презентацію Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінниці, партнери залишилися задоволені співпрацею із Вінницею. І вже готові профінансувати на цю Програму – виділити два мільйони гривень
- Хочу висловити задоволення від співпраці із містом Вінниця. Ваш підхід, завзятість, організованість, згуртованість та бажання отримати результат нас приємно здивували, – зауважив головний експерт проекту ПРОМІС з розвитку бізнесу Валерій Кокоть. – Ми зі свого боку намагалися запропонувати кращі напрацювання, які сьогодні є в світі щодо розвитку малого та середнього підприємництва. Намагалися адаптувати експертизу до українських умов і запропонувати підходи, які дозволяють об’єднати зусилля місцевої влади, бізнес-спільноти, громадськості, щоб зберігати існуючі робочі місця у Вінниці та створювати нові. Бо тільки таким чином можливо забезпечити працевлаштування та розвиток підприємницької ініціативи.
Щодо самої Програми, то її розробка тривала із грудня 2016 року до квітня 2017 року. За цей час тричі відбулося засідання робочої групи, до складу якої входили: представники бізнесу – малого, середнього та великого, керівники органів влади, виконавчі органи міськради, громадські організації.
У Вінниці збираються посилити спроможність місцевого бізнесу за 2 мільйони від канадців
- Нова для Вінниці Програма розроблена департаментом економіки і інвестицій Вінницької міської ради спільно із проектом ПРОМІС. Експертами та консультантами ПРОМІС проведено аналіз наявної статистичної інформації і надано пропозиції щодо плану заходів. При розробці Програми було проведено бенчмаркінг Вінниці з українськими та закордонними містами-аналогами. Також експертами проекту ПРОМІС з 26 січня по 15 лютого було проведено анонімне опитування підприємців Вінниці та проведено фокус-групові дослідження за визначеними пріоритетними напрямками підприємницької діяльності у місті. На основі цієї інформації та аналізу Програми підтримки малого бізнесу на 2015-2016 роки складено бізнес-профіль міста. Ця місцева програма має покращити базові умови ведення бізнесу у місті, посилити його просування та розвивати спроможності малого і середнього підприємництва у Вінниці. Також вона дозволить посилити конкурентоспроможність бізнесу Вінниці не тільки на території міста, але й за кордоном, – розповів під час презентації директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.
За його словами, Програма має три стратегічних цілі:
- покращення базових умов ведення бізнесу,
- посилення його просування
- розвиток спроможностей малого і середнього підприємництва.
– Проекти та заходи документу розподілені відповідно до вказаних цілей. Окрім того, робочою групою та розробниками визначено пріоритетність подальшого виконання проектів. Налагодження дієвого та ефективного діалогу між владою та бізнесом є першочерговим заходом, – зазначив Віталій Погосян.
Програмою передбачено формування єдиної бази з відомостями про представників малого та середнього підприємництва Вінниці, аудит кадрового забезпечення та сприяння налагодженню співпраці між навчальними закладами і бізнесом для формування регіонального замовлення. Пріоритетним є також створення Центру підтримки бізнесу, розробка його Концепції та базового пакету послуг для підприємців.
- Саме створення Центру є одним з індикаторів стратегічного пріоритету «Вінниця – 2020», – констатував Погосян. – План заходів включає також проведення виставок, конкурсів серед малих та середніх підприємств, освітніх проектів, що сприятимуть створенню нових робочих місць, детінізації, інклюзивності вінницьких підприємств. Окремо Програмою передбачено сприяння кластеризації у пріоритетних сферах підприємницької діяльності. Так, на сьогодні вже триває робота над формуванням кластеру холодильного машинобудування.
Ще один індустріальний парк у Вінниці: мерія та UBC підписали Меморандум
Заслухавши виступ, міський голова Сергій Моргунов наголосив, що розвиток малого і середнього бізнесу є одним з основних пріоритетів в рамках Стратегії «Вінниця-2020».
- Наше завдання разом з проектом ПРОМІС створювати умови для нормального діалогу і допомоги у створенні додаткових робочих місць. Чим більше буде розвиватися малий і середній бізнес – тим краще буде розвиватися економіка міста, і тим більші будуть надходження до бюджету Вінниці, і тим кращою буде й інфраструктура. Це не лише дороги і транспорт, а і соціальна інфраструктура – лікарні, амбулаторії сімейного лікаря, школи, дитячі садочки. Фактично – це наше майбутнє, а тому дуже важливо, щоб на ментальному рівні ми розуміли – це один із основних пріоритетів розвитку територіальної громади міста Вінниці».
Презентацію Програми виконавчим комітетом було підтримано. Тепер залишається, аби депутати затвердили її на сесії міської ради. Після цього Програму в подальшому зможе профінансувати ПРОМІС – на це заплановано два мільйони гривень.
- Ми їх із задоволенням витратимо на реалізацію найкращих проектів, – додав Валерій Кокоть.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.