В Україні запускають цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання

8:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні запускають новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Він дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у жовтій та червоній зонах карантину.

Як повідомили на “Урядовому порталі”, з цього тижня такий сертифікат зможуть отримати невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію. Водночас зазначається, що сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Тобто, документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату (у 2020 році чи раніше у 2021 році).

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть.

– На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19, – прокоментувала Марія Карчевич, – заступниця Міністра з цифрового розвитку.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;
міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу)

Усі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2, можуть безпечно вакцинуватись. Дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США свідчать про те, що не вакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму “Дельта”, ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини (джерело – kmu.gov.ua).

Фото – 24tv.ua

Читайте також: В Україні дозволили вакцинувати від коронавірусу дітей з 12 років

Читайте також: В понад 2 рази більше, ніж торік: в жовтні у Вінниці зафіксували значне зростання смертності внаслідок COVID-19

Читайте також: Про лікарні, вакцинацію та аеропорт: головне з брифінгу Міністра охорони здоров’я та представника Офісу Президента у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.