В Україні запроваджують ревакцинальну дозу проти COVID-19 для медиків та працівників інтернатів

12:49
Автор: Vежа

В Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Вони зможуть отримати її щонайменше через 6 місяців з дати отримання другої дози. Використовуватимуться для ревакцинальної дози лише м-РНК-вакцини: “Moderna” або “Comirnaty/Pfizer”, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього.

Як йдеться на сайті МОЗ, таке рішення міністерство ухвалило своїм наказом №2849. Генерація COVID-сертифіката після отримання ревакцинальної дози буде доступна найближчим часом.

За повідомленням, під час розробки наказу враховувались відповідні рекомендації ВООЗ та офіційна позиція Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Також в МОЗ повідомляють, що отримання додаткової дози для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.

Вказане рішення є актуальним, враховуючи тимчасові рекомендації ВООЗ від 10 серпня 2021 року. У них йдеться про те, що через брак вакцин у світі, ревакцинальну дозу слід застосовувати тільки для вразливих категорій населення або за появи даних про те, що з часом двох доз вакцини недостатньо для належного захисту.

Ілюстративне фото – slovoidilo.ua

Читайте також: У МОЗ дозволили робити додаткове щеплення від COVID-19 людям з ослабленим імунітетом

Читайте також: В Україні планують запустити бустерне вакцинування від коронавірусу на початку 2022 року

Читайте також: Щеплення, фейки, РПЦ: розбір аргументів на користь [не] вакцинуватись (з мемами)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.