В Україні з’явився сервіс, який допоможе онкохворим отримати ліки безоплатно

10:19
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

В Україні з’явився електронний сервіс “Ліки для онкохворих – Підпишись на життя”. Він має допомогти онкохворим отримати призначені препарати безоплатно та зменшити частку українців, що відмовляються від лікування. 

На сайті МОЗ повідомили, що  сайт “Ліки для онкохворих” запустили до Всесвітнього дня боротьби проти раку (4 лютого) та Міжнародного дня онкохворої дитини (15 лютого). Як зазначається, він відображає ліки, які закуповуються за державний кошт за напрямом онкологічні та онкогематологічні захворювання, а також ліки з Національного переліку основних лікарських засобів. Крім того, на сайті можна налаштувати та отримувати повідомлення про надходження призначених препаратів у вибраний регіон.

– Часто пацієнти з онкологією, отримавши відмову у препараті, не сподіваються отримати препарати на наступні курси лікування безкоштовно. Вони збирають кошти на препарати або взагалі відмовляються від лікування. Наш сервіс “Ліки для онкохворих – Підпишись на життя” показуватиме пацієнтам, як можна отримати призначені препарати безоплатно – зазначила Наталія Гуран, голова ГО “Ліки Контроль”.

Ініціатори сервісу – ГО “Ліки Контроль”
за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У МОЗ повідомили, що за даними Національного канцер-реєстру України, 373 українці щодня дізнаються про онкологічний діагноз. Крім цього, за даними Індекс Здоров’я. Україна 2019, кожен шостий українець відмовляється від звернення до лікаря через високу вартість лікування (17,7%).

Крім цього, за словами Володимира Шамрая, головного лікаря Подільського регіонального центру онкології, епідемія COVID-19 призвела до того, що люди з онкологічними захворюваннями почали рідше звертатися за медичною допомогою. Як наслідок – кількість хворих зі злоякісними новоутвореннями на пізніх стадіях почала зростати. Водночас він наголошує, що пацієнти мають високі шанси подолати хворобу, якщо вона виявлена на ранній стадії.

На Вінниччині, за даними Подільського регіонального центру онкології, у 2020 році діагноз “рак” почули понад 4300 людей, а загалом на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 45 555 осіб. Повідомляється, що найбільш поширеними злоякісними є новоутворення молочної залози, на другому місці – рак легенів, на третьому – рак шкіри, на четвертій і п’ятій сходинках – злоякісні новоутворення ободової кишки та шлунку відповідно.

– Крім того, загострює ситуацію і низька онконастороженість сімейних лікарів, які б мали першими виявляти чи запідозрити хворобу. Як результат уже прогресивно зросла питома вага занедбаних випадків (ІІІ-ІVст.) раку. Наприклад, пухлини візуальних локалізацій: з 4,6% у 2015 році до  17,8% у 2020-му. І це йде мова про пухлини, які можна виявити відвідуючи регулярно гінеколога, мамолога, дерматолога. Це свідчить про те, що пацієнтів просто не оглядають з метою своєчасної діагностики передракових захворювань та раку, і захворювання вже діагностується у занедбаній стадії, – зазначив головний лікар Володимир Шамрай.

Також відомо, що торік, з моменту встановлення діагноз “рак”,  більше чверті вінничан, які дізналися про хворобу, не прожили й року. Водночас Володимир Шамрай наголошує, що не варто втрачати надію навіть тоді, коли з’явилися метастази. Адже сьогодні існують методи лікування, які дозволяють суттєво продовжити життя пацієнта і водночас забезпечити його хорошу якість.

Подільський регіональний центр онкології – єдиний на Вінниччині медичний заклад онкологічного профілю, який забезпечує усі цикли лікування. Окрім хірургії, яку зазвичай пропонують приватні клініки,  в онкоцентрі пацієнти проходять променеву та хіміотерапію, таргетну терапію, які мають доведену ефективність і застосовуються в провідних онкологічних центрах світу.
_
Попри пандемію заклад працює у звичному режимі та надає діагностичні та лікувальні послуги в повному обсязі.  До того ж щоб потрапити на прийом до фахівців, не потрібно здавати тест на коронавірус, він робиться лише в разі госпіталізації хворого.

Фото – з архіву Vежі
Ілюстративне фото – onco.likicontrol.com.ua

Читайте також: «Чоловіки хворіють частіше»: що варто знати про рак і як йому запобігти

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.