В Україні відновлять роботу непродовольчі ринки

15:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

Кабінет Міністрів України дозволить відновити роботу непродовольчих ринків. Відповідне рішення ухвалили сьогодні на засіданні Уряду. У Вінниці ринки почнуть працювати з 16 травня.

Як повідомляють на сайті Кабміну, на позачерговому засіданні Уряду ухвалили зміни до постанови № 211 від 11 березня 2020 року. Вони дозволять відновити роботу непродовольчих ринків в Україні.

За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ці зміни дозволять повне торговельне обслуговування населення, зокрема, через роботу непродовольчих ринків. Однак, під час роботи необхідно дотримуватися санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. Рішення набуде чинності після опублікування.

Також сьогодні стало відомо, що у Вінниці роботу ринків в частині торгівлі промисловою групою товарів відновлять з 16 травня. Відповідне рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької міської ради. Детальніше з рішенням комісії можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Крім того, сьогодні міський голова Сергій Моргунов об’їхав три міські ринки –  «Урожай», «Центральний» та «Муніципальний», аби поспілкувався з підприємцями, які торгують промисловими товарами.

Міський голова зазначив, що загалом на ринках непродовольчої групи товарів у Вінниці працює понад три тисячі людей. Два місяці вони були без роботи у зв’язку з карантинними обмеженнями й фактично без засобів для існування.

– Для нас сьогодні важливо підтримати підприємців. Ми спеціально приїхали сюди, щоб подивитися, яка загальна ситуація, які можуть бути загрози і які є можливості по роботі ринків, – зазначив Сергій Моргунов. – Ви маєте підготуватися і дотримуватися усіх протиепідемічних норм. Ще хочу вас попередити, що постійно буде працювати комісія, в яку будуть входити й представники Держпродспоживслужби, правоохоронці, і самі підприємці, які будуть моніторити ситуацію на кожному ринку.

Якщо, не дай Боже, буде спалах хвороби, – він буде закритий на карантин. На жаль, деякі вінничани не дотримуються заходів власної безпеки. Це неприпустимо: засоби захисту мають бути й у продавців, і у відвідувачів. Місто має підтримати  малий та середній бізнес, тому що це люди, які хочуть працювати та сплачують податки.

 

Вказано, що продавці зобов’язані працювати у засобах індивідуального захисту та постійно проводити дезінфекцію. Дистанція між продавцями має бути не менше трьох метрів, а також обов’язковий температурний скринінг персоналу та відвідувачів на вході.

До речі, вже після пом’якшення карантину з 11 травня деякі підприємці відкрили свої магазини на території Центрального ринку. Вони запевняють, що кожні дві години роблять вологе прибирання та дотримуються усіх санепідеміологічних норм. Решта підприємців, які мають свої ятки, ще чекали дозволу відновити роботу.

Нагадаємо, що вже від завтра, 15 травня, на ринках Вінниці та області розпочнуть роботу спеціальні групи, які перевірятимуть дотримання карантинних обмежень.

Фото з сайту Вінницької міської ради

Читайте також: Ринки Вінниччини перевірятимуть спеціальні групи

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.