В Україні розширили перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

14:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. 

Про це повідомили на сайті МОЗ. Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються ще такі співробітники:

підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83. У Вінницькій області це казенне науково-виробниче об’єднання “Форт” МВС України”, ДП “Вінницятрансприлад” і ПрАТ “Гніванський завод спецзалізобетону”.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

Зазначається, що працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Обов’язковій вакцинації не підлягатимуть лише ті з них, хто має абсолютні протипоказання.

Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів за ЦИМ посиланням.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб (джерело – moz.gov.ua).

Ілюстративне фото – wellingtonadvertiser.com

Читайте також: В Україні зафіксували рекордну кількість смертей через COVID-19 за добу

Читайте також: В Україні дозволили вакцинувати від коронавірусу дітей з 12 років

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.