В Україні проведуть позапланові перевірки дотримання графіків відключень світла

14:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні протягом періоду воєнного стану Держенергонагляд здійснюватиме позапланові перевірки дотримання графіків на об’єктах енергетики. До перевірок залучать представників НКРЕКП, СБУ, а також НЕК “Укренерго” – в частині перевірок ОСР (операторів систем розподілу – авт.).

Як йдеться на “Урядовому порталі”, окрім графіків відключення, перевіркам підлягатиме технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

Також, відповідно до наказу Міністерства, уповноважені представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків відключення електричної енергії.

Зазначається, що наказ щодо перевірок видано за результатами проведеного моніторингу коректності застосування графіків відключень електроенергії, а також дотримання операторами систем розподілу їх термінів та тривалості.

– За минулі півтора місяця українська енергосистема зазнала значних ушкоджень внаслідок безпрецедентних російських ракетних атак. Мільйони споживачів залишалися без світла – і в цьому провина виключно російської федерації. Проте наші енергетики без відпочинку, цілодобово відновлюють енергопостачання, щоб якомога швидше повернути світло та тепло в оселі українців. Саме тому важливо, щоб всі енергетичні компанії, оператори систем розподілу працювали злагоджено та відповідально. Графіки відключення електроенергії мають бути складені та застосовуватись відповідно до вимог чинного законодавства та максимально, наскільки це зараз можливо, враховувати потреби споживачів. Оператори систем розподілу мають чітко дотримуватися цих графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій, – наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Ілюстративне фото – slovoidilo.ua

Читайте також: У “Вінницяобленерго” опублікували графік відключень на 1 грудня

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.