В Україні посилили відповідальність за порушення правил дорожнього руху. ГРАФІКА

11:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 17 березня, набрав чинності Закон №1231-ІХ, яким в Україні посилили відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Штрафи зростуть як для водіїв, так і для пішоходів.

Як повідомили на сайті МВС, це стосується керування транспортним засобом у стані сп’яніння, перевищення швидкості, невикористання ременів безпеки, порушення щодо номерних знаків, керування без посвідчення водія, перехід у невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора, тощо. З текстом Закону можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Як повідомили на аналітичному порталі “Слово і Діло”, мінімальний штраф за непристебнутий ремінь, відсутність шолома у мотоцикліста, неосвітлений номерний знак, розмову по телефону за кермом без гарнітури, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону підвищили до 510 гривень. 

За втечу з місця ДТП штраф складе 3,4 тисячі гривень. Таке ж покарання буде за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год.

Графіка – slovoidilo.ua

Також запроваджується новий підхід до позбавлення водійських прав. Як повідомляється, тепер терміни будуть не замінюватися, а плюсуватися.

Новий закон посилює відповідальність за водіння у нетверезому стані: штраф зросте з 10,2 тисячі гривень до 17 тисяч гривень, плюс позбавлення водійських прав на один рік. Якщо протягом року водій повторно здійснює таке правопорушення, то штраф становитиме 34 тисячі гривень, прав позбавлять на три роки, а автомобіль конфіскують. За третє таке правопорушення протягом року штраф буде вже 51 тисячу гривень, водія позбавлять прав на 10 років і конфіскують транспортний засіб. Також може загрожувати адміністративний арешт, – йдеться у повідомленні. 

У “Слово і Діло” зазначають, що проєкт закону в цілому Верховна Рада ухвалила вчора, 16 лютого. При цьому нардепи заборонили профілактичну зупинку водіїв на дорогах.

 

Що змінилося?

Графіка – vn.npu.gov.ua
Ілюстративне фото – dnepr.info

Читайте також: В Україні посилили кримінальну відповідальність за неправдиве повідомлення про мінування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.