В Україні перевірять законність роботи будинків для літніх людей

9:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні анонсували масштабну перевірку всіх будинків для людей літнього віку, законність роботи цих закладів та умови проживання. 

На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів головам обласних, Київської міської державних адміністрацій доручено здійснити роботу з виявлення приватних закладів, що надають соціальні послуги з проживанням, повідомляють на “Урядовому порталі”.

Очільниця міністерства соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що в усіх областях України перевірять законність функціонування усіх будинків для літніх людей, а також умови їхнього проживання. За її словами, буде проведено роботу щодо виявлення закладів, яких немає в реєстрі надавачів соціальних послуг.

Ми підключаємося до цієї роботи й працюватимемо з усіма регіонами, – зазначила Марина Лазебна.

Діяльність таких закладів повинна здійснюватися відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”:

– суб’єкт господарювання є надавачем соціальних послуг у разі включення його до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;

– надавачі соціальних послуг мають відповідати Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185), у тому числі відповідати протипожежним вимогам.

Перевірку анонсували після трагедії, яка трапилась 21 січня у Харкові. Тоді у приватній будівлі, переобладнаній під будинок для людей похилого віку, сталася пожежа. За попередньою інформацією, там проживали 33 особи похилого віку. З них 15 осіб загинуло, 11 надається медична допомога, інші розшукуються.

 

Приватний будинок не був облікований у Реєстрі надавачів соціальних послуг, відомості про його функціонування у Департаменті соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації відсутні. Наразі розпочато кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей.

Фото: ДСНС України у Харківській області

Головне фото: Українська правда

Читайте також: У Вінниці відремонтують пансіонат для осіб з інвалідністю та похилого віку за понад 22 мільйони

Читайте також: 90-річна європейка Мера та подруги: у Вінниці презентували світлини бабусь “Літні МЕМО 90+”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.