В Україні обмежать пропуск іноземців з країн з поширеним штамом Дельта

9:53
Автор: В'ячеслав Луцков

Уряд вніс зміни до карантинних норм, аби протидіяти коронавірусу штаму Дельта. Так, на пунктах пропуску держкордону тих, хто прибув з країн із поширеним штамом, тестуватимуть на наявність антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я, нові норми будуть діяти з 2 липня 2021 року.

– Перш за все ми будемо проводити контроль стану здоров’я прибулих з країн, де цей штам коронавірусу вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску через державний кордон, – зазначає Ігор Кузін, передають на сайті.

Зазначається, що для перетину державного кордону іноземцям (крім тих, хто має посвідку на постійне проживання в Україні) та особам без громадянства старше 12 років, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14, потрібно пройти безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю) експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. За наявності негативного результату їм дозволять потрапити в Україну.

Підкреслюється, що у разі відсутності такого результату або відмови від тестування прикордонник відмовляє такій особі у перетині державного кордону.

Натомість громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих хто молодше 12 років) та прибули в Україну з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів також здійснюють експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю). В разі позитивного результату вони підлягають обов’язковій самоізоляції або обсервації.

Так, працівники Національної поліції забезпечуватимуть супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони для їх подальшого транспортування до місць обсервації або до закладів охорони здоров’я для їх госпіталізації.

Санітарні зони мають облаштовувати поза межами території пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон. Зазначається, що список країн буде переглядатися та оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації.

Повідомляється, що нові норми будуть діяти з 2 липня 2021 року.