В Україні націоналізували заводи та кар’єри російського олігарха, серед них – один кар’єр на Вінниччині

16:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні за матеріалами Служби безпеки націоналізували підприємства підсанкційного російського олігарха Олега Дерипаски на загальну суму понад 10 мільярдів гривень. Серед націоналізованих підприємств – “Жежелівський кар’єр”, розташований на Вінниччині. 

Як йдеться на Facebook-сторінці СБУ, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському олігарху. Рішення стосується Миколаївського глиноземного заводу, а також надровидобувних компаній “Глухівський кар’єр кварцитів”, “Хустський кар’єр” та “Жежелівський кар’єр”.

Як зазначено на ресурсі “YouControl”, “Жежелівський кар’єр” розташований в селі Жежелів колишнього Козятинського району Вінницької області. Як основний вид діяльності вказано добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. Серед додаткових: добування піску, гравію, глин і каоліну; надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар’єрів.

– Встановлено, що Дерипаска, який входить до найближчого оточення військово-політичного керівництва рф, керував підприємствами через підконтрольні комерційні структури в різних регіонах України. Таким чином російський олігарх намагався приховати своє відношення до українських активів. Втім, співробітники Служби безпеки викрили схему та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України, – зазначено в дописі Служби безпеки. 

Заходи з націоналізації підприємств країни-агресора проводили співробітники Головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Ілюстративне фото – kazatin.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.