В Україні День Європи відзначатимуть 9 травня

18:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

День Європи в Україні відзначатимуть разом з усіма європейськими країнами – 9 травня. Відповідний указ сьогодні підписав Президент України Володимир Зеленський.

Про це йдеться на Telegram-каналі вінницького міського голови Сергія Моргунова.

– Нарешті свято Європи в Україні синхронізовано із нашими західними сусідами, адже ми сповідуємо спільні демократичні цінності, – зазначено в дописі. 

В Президента також прокоментували рішення. Зокрема, відповідний допис опубліковано на офіційному каналі Володимира Зеленського:

 

– Зло, на жаль, повернулося. Як 80 років тому зло рвалося до наших міст і сіл, так і зараз це робить. Хоч зараз інший агресор, але в рашистів та сама мета, що була в нацистів: поневолення або знищення. І так само, як і в Другій світовій війні, ми зараз не наодинці проти зла. Ми б’ємося проти нього, спираючись на спільну силу народів вільного світу.

Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. Щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.

Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах. Це буде День Європи – нашої союзниці. Це буде День Європи – нашої, частиною якої Україна завжди була, є і буде.

 

Ілюстративне фото – з архіву “Вежі”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.