× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“В Україні аналогів немає”: у Вінниці відкрили відділення екстреної допомоги на базі дитячої клінічної лікарні. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:53
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці на базі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні відкрили відділення екстреної медичної допомоги.

На урочисте відкриття, яке відбулося сьогодні, 12 вересня, завітали міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, очільниця департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович та інші представники влади.

        

Передусім головний лікар закладу Василь Паненко розповів про те, що у відділенні сконцентровано всі можливості для надання екстреної допомоги, а також про те, як розпочався проект його будівництва.

– П’ять років тому ми почали глобальну реструктуризацію лікарні, головною метою було створити таку структуру, яка була б зручною для пацієнта. Одним із розділів було створення відділення екстреної медичної допомоги – підрозділу, в якому б надавалася вся потрібна медична допомога в найкоротші терміни, – сказав Паненко.

– Однак ця ідея була трохи фантастична, й ми думали, що хіба колись, в “світлому майбутньому” зможемо її реалізувати, – продовжує головний лікар. – Та три роки тому Валерій Коровій анонсував чітку позицію, що наша лікарня через п’ять років має бути найкращою в Україні – тоді почався проект по створенню відділення екстреної медичної допомоги. Можу впевнено казати, що по реструктуризації, тобто чіткій структурі, по системності підходу до роботи, і, що головне, по лікувальній частині – ми є перші в Україні. За п’ять років ми змогли зменшити смертність удвічі і утримуємо цей показник на стабільно найнижчому рівні.

Валерій Коровій у своєму вітальному слові сказав, що відділення є яскравим результатом успішної реформи децентралізації. Також він зазначив, що нині опрацьовується питання підвищення заробітної плати медичного персоналу.

За тим працівників лікарні привітав Сергій Моргунов, який розповів про те, що вдалося зробити у Вінниці у сфері медицини. Після цього перейшли до урочистого відкриття відділення. Василь Паненко та Олена Вельгус, завідувачка приймального відділення, розповідали представникам влади, яким чином у новоствореному відділені все облаштовано.

Передусім унікальністю відділення є умови для якнайшвидшого транспортування пацієнта з машини до оглядової. Фактично машина “швидкої” заїжджає в коридор закладу, звідки дитину забирають безпосередньо в саме відділення до оглядових (чотири кімнати).

– Відділення є унікальним не тільки для України, а й для багатьох європейських країн. Тому що аналогів такого підходу, коли пацієнт безпосередньо доставляється в приміщення та уникає всіх незручностей – в Україні немає, – сказав Василь Паненко.

      

Як згодом розповів Василь Паненко в коментарі Vежі, у новому відділенні працюватимуть педіатри, хірурги, травматологи, окулісти, медсестри та лікарі інших напрямків (загалом 37 працівників). Загалом відділення розраховане на одночасне перебування шістьох дітей.

Також тут для швидкого встановлення діагнозу можна буде швидко зробити різного роду аналізу та дослідження, зокрема в спеціально облаштованій експрес-лабораторії.

– Після цього лікарі вирішують, яка допомога потрібна дитині в подальшому, чи потрібна їй госпіталізація та нагляд лікарів. Якщо дитина потребує термінової допомоги, тобто є порушення серцевої діяльності, дихання, то дитина доставляється безпосередньо в реанімаційну залу і там вже отримує допомогу.

Як зазначила Олена Вельгус, завідувачка приймального відділення, в загальному у відділенні є чотири спеціальні бокси, три з яких призначені для маленьких пацієнтів з підозрою на інфекційне захворювання, а одна – для тих, в кого такий діагноз підтвердився.

       

Всі ці кабінети мають не лише сучасні меблі та обладнання, а й зокрема облаштовані спеціальними дезінфікуючими лампами. Їхня унікальність в тому, що пацієнтам не потрібно покидати кімнати під час обробки.

Також окремо облаштовано хірургічну кімнату, де є все необхідне обладнання, зокрема дефібрилятор, коагулятор, відсмоктувачі рідин тощо. Маленькі пацієнти також зможуть скористатися ванними кімнатами, яких тут є чотири. Також окремо облаштовано туалети, в тому числі для людей з інвалідністю.

На фото: спеціальна “каталка”, з якої не обов’язково перекладати пацієнта на операційний стіл, оскільки вона має спеціальний матрац.   

        

Валерій Коровій у коментарі Vежі зазначив, що будівництво обійшлося в 16 мільйонів гривень, з яких п’ять мільйонів – з фонду регіонального розвитку, а 11 мільйонів – з обласного бюджету. Будівництво тривало півтора року.

Сергій Моргунов також повідомив, що подібне відділення екстреної медичної допомоги з аналогічним зручним під’їздом буде облаштовано в другій міській лікарні.

Будується три тисячі квадратних метрів, а в тій лікарні загалом 6 тисяч квадратів. Тобто ми 50% додаємо. Це буде три відділення ургентної (термінової) допомоги, плюс 24 койко-місця, чотири сучасні операційні.

Фото Ольги Мірошниченко

                                                                       

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.