Зовнішнє незалежне оцінювання на Вінниччині цього року здійснюватиметься в три етапи та, у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, матиме певні правила та обмеження.
Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, про це йшлося сьогодні, 11 червня, під час засідання обласного Координаційного центру з проведення ЗНО-2020. Засідання відбулось в Департаменті освіти і науки ОДА.
Порядок та графік
Директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко розповів, що зовнішнє незалежне оцінювання здійснюватиметься в три етапи.
Перший етап – пробне ЗНО. Його можна складати безпосередньо на пункті тестування, а також в онлайн-режимі, отримавши завдання в особистому кабінеті.
Другий етап – основне зовнішнє незалежне оцінювання. Як зазначив Кузьменко, наразі для цього створено 63 пункти тестування та зареєстровано 15 763 учасники.
Зазначено, перше тестування з математики заплановане на 25 червня, а 17 липня завершиться оцінювання з різних дисциплін. Результати ЗНО оприлюднять до 29 липня. Додаткова сесія триватиме з 27 липня по 10 серпня.
Геннадій Кузьменко зазначив, що цьогоріч найбільше учасників зареєструвалися на українську мову та літературу – 15 763, найменше – на іспанську, німецьку та французьку мови – (5, 34, 5 відповідно).
Третій етап тестування – це вступ до магістратури. Єдиний вступний іспит відбудеться 1 липня, а єдине фахове вступне випробування – 3 липня. Пункт тестування – «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді» (вулиця Воїнів-Інтернаціоналістів, 9).
Дотримання норм та правил
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк наголосив розповів про основні норми, гігієнічні та санітарні приписи, яких потрібно буде дотримуватись під час проведення ЗНО.
– В аудиторії може перебувати не більше 15 учасників. Якщо на пункті оцінювання перебуває більше, ніж 180 осіб, то обов’язкова присутність двох медпрацівників. Органам місцевої влади необхідно забезпечити підвіз учнів до пунктів тестування шкільними автобусами, – сказав Івасюк.
Івасюк зазначив, що маршрути цих автобусів чітко прописані на сайті Центру оцінювання якості освіти, а також створено гарячу лінію я з питань організації ЗНО.
“Підбиваючи підсумки засідання, Ігор Івасюк акцентував увагу на ключовій меті освітньої реформи – проведення державної підсумкової атестації винятково у форматі ЗНО, що сприятиме підвищенню якості освітніх послуг та унеможливить корупційні прояви” – йдеться у повідомленні ОДА.
Фото – Вінницька ОДА, головне фото – УНІАН
Дякуємо!
Тепер редактори знають.