В прокуратурі позиваються проти Якушинецької сільради через рішення про забудову притоків Вишенського озера

16:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій обласній прокуратурі подали позов до Вінницького окружного адмінсуду щодо визнання протиправним та нечинним рішення Якушинецької сільради про затвердження Детального плану території для індивідуального садівництва. Судом відкрито провадження у вказаній справі.

Як повідомляють у Вінницькій обласній прокуратурі, у відомстві виявили порушення інтересів держави у сфері землекористування і містобудівної діяльності сільради під час затвердження містобудівної документації.

– Йдеться про територію з 4-х земельних ділянок загальною площею 4,3 га на березі водойм та самих водних об’єктів, що є притоками Вишенського озера у м. Вінниці, а також, відповідно, спільною водною системою з річкою Південний Буг, яку планується перетворити на котеджне містечко, – зазначено в повідомленні. 

Так, за публікацією, рішенням 25 сесії 8 скликання Якушинецької сільської ради від 11.11.2022 № 936 затверджено Детальний план території для індивідуального садівництва, який є складовою частиною генерального плану населеного пункту та передбачає розміщення на згаданих землях:

– 22-х садових ділянок для забудови садовими будинками не вище 2 поверхів;
– адміністративної будівлі з магазином змішаної групи товарів та медпунктом;
– місць для паркування автомобілів тощо.

В прокуратурі зазначають, що План сформовано із суттєвими порушеннями вимог Законів України “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про основи містобудування” та Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого Кабінетом Міністрів України. А саме:

– змінено функціональне та цільове призначення земельних ділянок;
– відсутній розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту населення (під час війни, при ракетних ударах укриття – головне для безпеки громадян);
– відсутні відомості щодо планування території для будівництва й обслуговування об’єктів рекреаційного призначення;
– не встановлені зони санітарної охорони водних об’єктів;
– не опрацьована схема організації руху транспорту й пішоходів по території проєктного об’єкта.

Фактично – передбачається зміна функціонального та цільового призначення 4,3 га земельних ділянок, які відносяться до земель сільськогосподарського призначення і наразі перебувають у приватній власності фізичних та юридичних осіб з цільовим призначенням “для ведення особистого селянського господарства”, під забудову. На згадані порушення, зокрема, вказували архітектурно-містобудівна рада при Управлінні містобудування та архітектури та Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької обласної військової адміністрації, які у вересні 2022 року повернули Якушинецька сільська рада проєкт Плану для доопрацювання й повторного розгляду з урахуванням наданих пропозицій і рекомендацій, експертних висновків і рецензій. Проігнорувавши зауваження органів державної влади, сільська рада все ж затвердила План без коригування та приведення його у відповідність до вимог містобудівного законодавства, що нівелює мету планування та забезпечення сталого розвитку територій, а отже порушує інтереси держави щодо регулювання містобудівної діяльності та інтереси громади щодо формування повноцінного життєвого середовища, збереження природних особливостей і ландшафтів, позбавляє її території для відпочинку, – зазначають в прокуратурі.

Ілюстративне фото – http://sg.vn.ua/ 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.