В “Музеї Вінниці” до Дня Європи розповіли про символічний експонат, переданий історикам родиною Ґрохольських

14:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Команда “Музею Вінниці” з нагоди Дня Європи розповіла про один символічний експонат з власних фондів. Йдеться про жовто-синій прапор з промовистим написом польською мовою. 

Відповідний допис опубліковано на Facebook-сторінці “Музею Вінниці”.

На прапорі польською мовою написано:

“UKRAINA
LITWA
BIALORUS
w UE i w NATO
KALININGRAD”.

Назву російського наразі міста закреслено чорними хрестиками. Загалом, напис не потребує перекладу і демонструє підтримку європейського та євроатлантичного прагнення українців з боку поляків щонайменше з 1990-х років.

Так, на фото нижче можна побачити Станіслава Ґрохольського, який тримає прапор. Світлину було зроблено у Варшаві, орієнтовно у 1996 році, на демонстрації.

Напис на прапорі був актуальним в середині 90-х й залишається таким і в наш час. До речі, Станіслав Ґрохольський народився в 1912 році в селі П’ятничани, які зараз є частиною Вінниці. Вже в 1919-му його родина була вимушена покинути Поділля. Як бачимо, пам’ять про ці землі та любов до України Станіслав зберіг на все життя, – йдеться в дописі істориків. 

Власне, прапор, саморобний костур, до якого він кріпиться, та фотографію передав музейникам влітку минулого року племінник Станіслава Ґрохольського – Генрик Ґрохольський. Як зазначають історики, ці експонати обов’язково стануть важливою частиною майбутніх виставок “Музею Вінниці”.

Про День Європи у Вінниці

Зазначимо, як раніше сьогодні повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, цьогоріч День Європи у Вінниці не відзначають, але після перемоги Вінницька громада обов’язково його відсвяткує.

Сьогодні ми не відзначаємо День Європи всім містом, але вся Європа – з нами! Ця неймовірна підтримка додає упевненості, що найбільша європейська країна звільнить кожен міліметр своєї території і відродиться, як фенікс. І тоді ми будемо разом святкувати нашу українську Перемогу, нашу європейську Перемогу! І на День Європи на вулицях нашого чудового міста буде знову море посмішок і позитиву, – йдеться в дописі мера.

Фото – з Facebook-сторінки “Музею Вінниці”

Читайте також: Російсько-українська війна – 21 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.