В 19 з 20 випадків – “Омікрон”: на Вінниччині фіксують поширення мутованого штаму коронавірусу

19:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині поширюється штам коронавірусної інфекції “Омікрон”. Так, з 20 позитивних СOVID-зразків, виявлених ще 18-20 січня, в 19 випадках було виявлено саме “Омікрон”. В одному випадку було виявлено штам “Дельта”. 

Про це йдеться на сайті ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб”.

– За результатами лабораторних досліджень проведених в референс-лабораторії вірусологічних досліджень ДУ “ЦГЗ МОЗ України” із 20 позитивних зразків, виявлених 18-20 січня 2022 року в лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб, в 19 випадках виявлено мутований штам коронавірусу (Омікрон) та в 1-му випадку штам (Дельта), – зазначено в повідомленні.

Загалом, з початку року штам “Омікрон” було виявлено в 33 зразках біологічного матеріалу, отриманих в пацієнтів з Вінниці, а також колишніх Бершадського, Вінницького, Гайсинського, Іллінецького, Піщанського, Тростянецького, Томашпільського та Ямпільського районів.

Результати лабораторних досліджень свідчать, що на сьогодні саме із циркуляцією серед жителів області штаму (Омікрон) пов’язане зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, – додають в центрі контролю та профілактики хвороб.

Нагадаємо, в січні повідомлялося, що на Вінниччині виявлено мутований штам “Омікрон”.

Про “Омікрон”

За повідомленням МОЗу, світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 “Омікрон”. Виокремлено симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам.

“Зокрема, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% – головний біль, у 63,5% – втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19″ – ідеться у повідомленні.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу МОЗ радить відразу звертатися до свого сімейного лікаря. Він має надати направлення на тестування на COVID-19. Відповідно, до отримання результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

У МОЗ також нагадують, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. За даними наукових досліджень, в середньому він становить 3 доби.

Ілюстративне фото – slovoidilo.ua

Читайте також: В Україні зменшили термін самоізоляції пацієнтів з COVID-19

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.