На Вінниччині поширюється штам коронавірусної інфекції “Омікрон”. Так, з 20 позитивних СOVID-зразків, виявлених ще 18-20 січня, в 19 випадках було виявлено саме “Омікрон”. В одному випадку було виявлено штам “Дельта”.
Про це йдеться на сайті ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб”.
– За результатами лабораторних досліджень проведених в референс-лабораторії вірусологічних досліджень ДУ “ЦГЗ МОЗ України” із 20 позитивних зразків, виявлених 18-20 січня 2022 року в лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб, в 19 випадках виявлено мутований штам коронавірусу (Омікрон) та в 1-му випадку штам (Дельта), – зазначено в повідомленні.
Загалом, з початку року штам “Омікрон” було виявлено в 33 зразках біологічного матеріалу, отриманих в пацієнтів з Вінниці, а також колишніх Бершадського, Вінницького, Гайсинського, Іллінецького, Піщанського, Тростянецького, Томашпільського та Ямпільського районів.
– Результати лабораторних досліджень свідчать, що на сьогодні саме із циркуляцією серед жителів області штаму (Омікрон) пов’язане зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, – додають в центрі контролю та профілактики хвороб.
Нагадаємо, в січні повідомлялося, що на Вінниччині виявлено мутований штам “Омікрон”.
Про “Омікрон”
За повідомленням МОЗу, світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 “Омікрон”. Виокремлено симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам.
“Зокрема, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% – головний біль, у 63,5% – втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.
Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.
Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19″ – ідеться у повідомленні.
При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу МОЗ радить відразу звертатися до свого сімейного лікаря. Він має надати направлення на тестування на COVID-19. Відповідно, до отримання результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.
У МОЗ також нагадують, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. За даними наукових досліджень, в середньому він становить 3 доби.
Ілюстративне фото – slovoidilo.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.