У Вінницькій обласній раді планують звернутися до Президента України, парламенту та Кабміну, з вимогою не підвищувати тарифи на енергоносії для населення.
З відповідною ініціативою виступила фракція «Української Стратегії Гройсмана», про це повідомляється на сайті Вінницької обласної ради.
Як зазначається у зверненні, протягом літнього періоду 2020 року планово відбувалось активне закачування природного газу до газосховищ за зниженими цінами, сформованими внаслідок падіння цін на блакитне паливо на європейських енергетичних біржах.
За інформацією НАК «Нафтогаз України» станом на 12 вересня 2020 році закачано в підземні газосховища 19 млрд куб.м. природного газу або 95% від річного плану. Середньозважена ціна природного газу за результатами електронних біржових торгів на торговій біржі «Українська енергетична біржа» станом на червень 2020 року складала 2,8 грн/куб.м з ПДВ (за умов передоплати).
«Однак, відповідно до діючих нормативних документів та механізмів розрахунку вартості природного газу, населення області із січня 2021 року змушене оплачувати тарифи за спожитий природний газ, який був накопичений в державних газових сховищах за вищевказаними цінами по вартості 9,89 грн/куб.м з ПДВ. Окрім того, більш ніж на 73% зростає тариф на розподіл природного газу до 2,016 грн/куб.м з ПДВ. Сукупно вартість природного газу складатиме для населення понад 12 грн/куб.м з ПДВ, що є найвищим показником в історії незалежної України», – вказано у зверненні фракції УСГ у Вінницькій обласній Раді.
Раніше з відповідною заявою УСГ виступила публічно на своїй фейсбук-сторінці. Також з ініціативою скликання позачергової сесії х цього питання виступила і фракція “Батьківщини”.
Що планують робити в офісі Зеленського
Водночас як повідомляється на сайті Офісу Президента, ціну на газ планують зменшити на 30%. Таке рішення ухвалили на енергетичній нараді в Кабміні.
«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж», – наголосив Володимир Зеленський.
На нараді після тривалого обговорення було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.
«Сьогодні на нараді під керівництвом Президента України досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», – сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.
«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – повідомив Юрій Вітренко.
«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Денис Шмигаль.
«Однак пам’ятайте, що ми зберігаємо реформу. Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів», – наголосив Володимир Зеленський.
Зазначимо, щоднями на Вінниччині відбулися акції протесту проти підвищення тарифів, подібні акції анонсовані й у найближчі дні. Також вже завтра, о 12:00 біля будівлі ОДА знову протестуватимуть ФОПи проти посилення карантинних обмежень.
Ілюстривне фото – УСГ
Дякуємо!
Тепер редактори знають.