Уряд звузив перелік осіб для отримання компенсації на “муніципальну няню”

16:49
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Уряд звузив перелік категорій дітей, за які можна отримати компенсацію за послуги “муніципальної няні”. Так, якщо раніше відшкодування можна було отримати за догляд за будь-якою дитиною до трьох років, то наразі це стосується конкретних категорій дітей та батьків.

Відповідні зміни до постанови № 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” уряд вніс 15 грудня 2021 року.

Так, до якщо до змін послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” надавалася для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за (будь-якою) дитиною до трьох років, то після змін вона стосується батьків (опікунів):

– дитини до трьох років, яка потребує додаткового догляду (дитини, яка має тяжкі захворювання або дитини з інвалідністю;
– двох і більше дітей до трьох років;
– дитини до трьох років, якщо один із її батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Право на компенсацію послуги “муніципальна няня” мають громадяни України та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.

Як зазначають в Департаменті соціальної політики Вінницької міської ради, компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня (на 01.01.2022р – 2100 грн, з 1 липня 2021 року було 2 013 грн).

Для оформлення вищезазначеної допомоги заявник подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення:
– заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;
– заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;
– копію договору між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею;
– документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція).

За більш детальною інформацією необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) проспект Космонавтів, буд. 30, (2 поверх), телефон для довідок 50-83-88, 50-83-96, 097-101-58-40 та 063-856-62-72 або до управління соціального захисту населення (Лівобережне) вул. Замостянська, буд. 7, (2 поверх), телефон для довідок 50-86-70, 50-86-69, 097-101-45-18 та 063-856-62-75.