Уряд збільшив удвічі розмір компенсації українцям, які безкоштовно прихистили переселенців

21:30
Become a Patron!

В Україні громадяни, які безкоштовно прихистили у своєму житлі переселенців з тимчасово окупованих територій чи з зон активних бойових дій, з 1 жовтня отримуватимуть збільшену компенсацію.

Як повідомляє Департамент соціальної політики ВМР, раніше розмір компенсації становив 450 гривень на місяць за кожну внутрішньо переміщену особу, а з 1 жовтня   900 гривень.

Як зазначено на Урядовому порталі, Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Йдеться про збільшення вдвічі суми грошової допомоги в період опалювального сезону власникам житла, які прихистили у себе вимушених переселенців. Відповідний проект постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Уряду 30 вересня.

– Зазначимо, Мінрегіоном досягнуто домовленостей з Товариством Червоного Хреста в Україні, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця щодо забезпечення покриття витрат спрямованих на компенсацію. Відтак з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО, буде збільшена до 30 грн на день за кожну особу коштом зазначених організацій, – ідеться у повідомленні Урядового порталу.

Крім того, проект постанови передбачає можливість для громад передавати відомості про кількість ВПО електронною поштою у разі неможливості скористатися електронною системою взаємодії органів виконавчої влади.

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов наголосив, що Уряд спрямував громадам, які прихистили переселенців, понад 60,5 мільйона гривень на компенсацію комунальних витрат за травень.

Додають, що зазначена компенсація не включається до сукупного доходу домогосподарства при нарахуванні субсидії.

Фото – https://ukranews.com/ua