Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

12:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Кабінет Міністрів встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Передбачається, що це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні. Мінімальні ціни на пакети почнуть діяти з 1 лютого.

Як повідомляється на сайті Кабміну, відповідне рішення було ухвалене 20 грудня на засіданні уряду.

– Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику, – цитують Першого заступника Міністра економіки України Дениса Кудіна.

Вказується, що мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
3,00 грн – пакет з ручками та боковими складками.

В Кабміні нагадують, що у червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас зазначені вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Ілюстративне фото – 24 канал

Читайте також: Куди у Вінниці можна здати вторсировину та небезпечні відходи

Читайте також: Життя у стилі “нуль відходів”: вінничанам розповіли про сортування сміття та розумне споживання. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.