Уродженцю Вінниччини, який координував терористів “днр” під час захоплення Слов’янська в 2014 році, оголосили підозру

14:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Уродженцю Вінницької області, громадянину росії, повідомлено про підозру в участі у терористичній організації. Відомо, що 60-річний підозрюваний брав учать у терористичній організації “днр” та допомагав диверсійній групі “Стрєлкова/Гіркіна” в організації бойових дій проти ЗСУ. Зокрема, він координував дії російських найманців та представників “днр” під час захоплення Слов’янська на Донеччині у 2014 році. 

Про це йдеться на сайті Вінницької обласної прокуратури.

– Зокрема, будучи кадровим військовослужбовцем рф (на той час полковник, наразі генерал-майор повітряно-десантних військ), підозрюваний допомагав диверсійній групі “Стрєлкова/Гіркіна” в організації бойових дій проти Збройних сил України. Він особисто координував дії російських найманців та представників незаконних збройних формувань “днр” під час захоплення м. Слов’янська у 2014 році. Маючи звання “героя російської федерації” та очолюючи міжрегіональну громадську організацію “Союз героїв російської федерації”, він сприяв подальшій діяльності терористичної організації, – йдеться в повідомленні. 

Підозрюваному інкримінують злочин за ч. 1 ст. 258-3 КК України (Участь у терористичній організації та сприяння її діяльності). За вчинення інкримінованих злочинів передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Зазначено, що злочинні дії підозрюваного стороною обвинувачення документувалися за процедурою “in absentia”. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Процедура “in absentia” – це спеціальна процедура кримінального провадження (досудового розслідування та судового розгляду) за відсутності обвинуваченого. (Джерело)

За інформацією СБУ також відомо, що зловмисником є “герой росії”, генерал-майор зс рф із позивним “Сторож”, який ще у 2014 році був “відряджений” до складу терористичної організації “днр”. Там він займався формуванням та бойовою підготовкою груп російського спецназу для проведення розвідувально-підривної діяльності проти Сил антитерористичної операції. Для цього використовував свої спеціальні навички та досвід бойових дій на Північному Кавказі.

На початку повномасштабного вторгнення зловмисник отримав завдання з москви організувати діяльність диверсійних груп, до яких увійшли підрозділи вдв рф та учасники терористичних угруповань “днр”.

За повідомленням відомства, також тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Фото – з сайту Вінницької обласної прокуратури та фейсбук-сторінки УСБУ у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.