Українців хочуть штрафувати за відсутність маски на обличчі у публічних місцях

17:49
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Кабмін пропонує посилити адміністративну відповідальність власників громадських установ і закладів, а також маршруток за недотримання маскового режиму відвідувачами та пасажирами.

Як повідомляє “Українська правда”, проєкт закону передбачає штрафи і для фізичних, і для юридичних осіб.

Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що для фізичних осіб штрафи “порівняно невеликі”. З його слів, “по суті йде навіть трішки зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, але точної суми міністр не назвав. Натомість  для юридичних осіб суми штрафів становитимуть від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень – авт).

Фото – slovoidilo.ua

– Встановлюємо спеціальну відповідальність за неносіння масок громадянами України, – зазначив Денис Малюська. – Відповідальність буде передбачена у Кодексі про адміністративні правопорушення, і окремо – відповідальність юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту під час перебування громадян, які зобов’язані пропускати громадян у вказані приміщення лише за наявності масок. Встановлюємо відповідальність за це відповідно в Кодексі про адміністративне правопорушення та в Законі про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Зазначається, що пропозицію Малюськи одностайно підтримали всі члени Кабміну.

У виданні також нагадують, що  в березні Верховна Рада передбачила покарання за порушення правил карантину. Адміністративна стаття “порушення правил карантину” передбачає штраф у 17-34 тисяч гривень або 34-170 тисяч гривень для посадовців за недотримання карантину людей. Кримінальна стаття “порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням” передбачає 17-51 тисяч гривень штрафу, або до 6 місяців арешту, або обмеження/позбавлення волі до 3-х чи навіть 5-8 років.

Ілюстративне фото – good-sam.com

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: статистика по районах станом на 1 липня. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.